tv3.lv

Iespēju pašizolēties valsts apmaksātās viesnīcās izmanto vien retais

2021. gada 19. janvārī 20:17

Jau trešo nedēļu ikvienam, kurš atzīts par Covid-19 slimnieka kontaktpersonu, iespējams pašizolēties daļēji valsts apmaksātās viesnīcās. Valdība tam atvēlēja vairāk nekā divus miljonus eiro, taču atsaucība līdz šim vērtējama kā ļoti zema. Šonedēļ šādu iespēju izmanto vien padsmit cilvēku.

Kopumā pašizolācijai ir pieejama 21 tūristu mītne, ne vien galvaspilsētā, bet arī reģionos. Piemēram, viesnīcu tīkls “Mogotel” šim mērķim atvēlējis četras Rīgas naktsmītnes, vairāk nekā 300 numuriņu. Taču šobrīd pašizolāciju ar daļēju valsts finansējumu, pie viņiem ievēro vien 12 cilvēki.

Pa visām naktsmītnēm kopumā aina vēl drūmāka. Pirmdien, kad apkopoti jaunākie dati, iespēju pašizolēties viesnīcās izmantoja vien 14 cilvēki.

Viesnīcu tīkla “Mogotel” valdes locekle Sabīne Krieviņa norāda: “Atsaucība no klientu puses ir krietni zemāka, nekā mēs to bijām domājuši un cerējuši. Mēs savās četrās viesnīcās esam gatavi nodrošināt 307 klientiem šādu izmitināšanas iespēju. Tā kā ceram, ka tuvākajā laikā kaut kas mainīsies.”

Arī citu TV3 Ziņu uzrunāto naktsmītņu pārstāvji atzīst, – sākotnēji uz projektu likuši lielākas cerības. Interese par pakalpojumu gan esot, taču nekas vairāk.

Direktora vietniece Vivita Vītoliņa “Primo Hotel” pauž: “Mūsu pieredze ir, ka cilvēki ir zvanījuši, interesējušies, viens konkrēti ir mēģinājis caur Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) dabūt līdzfinansējumu, bet teica, ka tas ir sarežģīti, tāpēc samaksāja pats. Un tas ir viss. Tāds konkrēts, ko mums ir apmaksājusi valsts programma, nav bijis pilnīgi neviens.”

Jāatgādina, – programma paredz, ka valsts naktsmītnes izmaksas finansē daļēji. Tie ir 80% nakšņošanas maksas, bet ne vairāk kā 35 eiro. Pārējie tēriņi, tostarp ēdināšana paliek katra paša ziņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iespējams, personīgais līdzfinansējums nosaka, ka cilvēki tik kūtri izmanto. Tas, ka pašam ir jāapmaksā visa ēdināšana. Domāju, ka arī informācija ne līdz visiem, kuriem tas būtu aktuāli, ir aiznesta,” saka Krieviņa.

LIAA, kuri šajā projektā ir galvenie koordinatori, apzinās, ka programma šobrīd darbojas gausi. Pieļauj, ka informācija nav vēl gana izplatījusies. Turklāt vairums naktsmītņu atrodas Rīgā. Nav arī izslēgts, ka tieši nepieciešamais līdzfinansējums attur cilvēkus no pašizolēšanās viesnīcās.

“Mēs esam aprēķinājuši, ka, vidēji uzturoties 10 dienas viesnīcā, summa ir aptuveni 230-250 eiro. Tas tomēr ir vērā ņemams skaitlis jebkurai mājsaimniecībai,” norāda LIAA direktora vietniece Iveta Strupkāja.

Tādēļ jau šobrīd Ekonomikas ministrijai iesniegti priekšlikumi, kā programmu padarīt pievilcīgāku. Viens no soļiem, līdzfinansēt ne tikai uzturēšanos viesnīcā, bet arī ēdināšanu, arī 80% apmērā.

“Ja skatāmies pēc viesnīcu piedāvājuma, tad šīs trīs ēdienreizes dienā izmaksā no 10-20 eiro. Un, protams, ja mēs šo summu sareizinām ar 10 vai 14, tad skaitlis ir diezgan liels. Ja no tā jāmaksā tikai 20%, tas būtu krietni pievilcīgāk iedzīvotājiem,” norāda Strupkāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat tiek apsvērts, ka viesnīcās pašizolēties varētu ļaut arī iebraucējiem. Tā kā patlaban naktsmāju izmaksu segšanai iztērēti vien padsmit tūkstoši no kopumā piešķirtajiem diviem miljoniem eiro, pakalpojumu paplašināšanai papildu nauda jāmeklē nebūtu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm