Ieroču īpašnieki aicināti pievērst uzmanību atļauju derīguma termiņiem

Šaujamieroču īpašnieki aicināti pievērst uzmanību ieroču glabāšanas, nēsāšanas un kolekcijas atļauju derīguma termiņiem, jo vairākos gadījumos tas noteikts līdz šī gada 14. septembrim, portālam tv3.lv vēsta Valsts policijā. Šaujamieroču īpašnieki tiek aicināti neatlikt šo atļauju maiņu uz pēdējo brīdi, bet izdarīt to laicīgi!

3. februārī 15:21

Ieroču aprites likuma, kas stājās spēkā 2019. gada 10. aprīlī, Pārejas noteikumu 8. un 9. punktā ir minēts, ka:

  1. ieroča glabāšanas atļauja, nēsāšanas atļauja un ieroču kolekcijas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai (tas ir līdz 2019. gada 10. aprīlim) uz nenoteiktu laiku, ir derīga līdz 2023. gada 14. septembrim;
  2. ieroča nēsāšanas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai (tas ir līdz 2019. gada 10. aprīlim) uz 10 gadiem, ir derīga līdz atļaujā norādītajam termiņam, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 14. septembrim.

Fiziska persona var iesniegt iesniegumu par ieroča glabāšanas, nēsāšanas vai kolekcijas atļaujas termiņa pagarināšanu jebkurā personai piemērotā laikā līdz šī gada 14. septembrim un tajā Valsts policijas struktūrvienībā, kurā ierocis reģistrēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā lielo šaujamieroču īpašnieku skaitu Latvijā, pirms došanās uz Valsts policijas struktūrvienību, kurā ierocis reģistrēts, būtu vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni, kas norādīts ieroču glabāšanas atļaujā. Vienlaikus minētais ieroču īpašnieks var iesniegt iesniegumu bez personas obligātas ierašanās Valsts policijā ar šaujamieroci, bet gan nosūtot iesniegumu elektroniski vai ar pasta starpniecību.

Gadījumos, kad fiziskai personai izsniegta ieroču glabāšanas, nēsāšanas atļauja vai ieroču kolekcijas atļauja tikai balstoties uz Ieroču aprites likuma Pārejas noteikumu 8. un 9. punktu, valsts nodeva par atļaujas izsniegšanu nav paredzēta.

Ja ieroča glabāšanas atļaujai, nēsāšanas atļaujai vai ieroču kolekcijas atļaujai ir beidzies derīguma termiņš (norādīts ieroču atļaujā vai noteikts ar likumu), atļauja kļūst nederīga. Gadījumā, ja šaujamierocis tiek glabāts bez derīgas ieroča atļaujas, persona ir saucama pie administratīvās atbildības.

Tāpat Valsts policija informē gāzes ieroču īpašniekus, ka Eiropas Savienības ieroču aprites tiesiskais regulējums un Ieroču aprites likuma Pārejas noteikumu 12., 14. un 15. punktā noteikts, ka gāzes ieroči (revolveri), kuri reģistrēti vai iegādāti pie ieroču komersanta līdz 2020. gada 17. janvārim, saskaņā ar ieroču aprites tiesisko regulējumu tiek atzīti par pārveidojamiem šaušanai ar šaujamieroču munīciju. Ņemot vērā minēto, Ieroču aprites likuma 5. panta ceturtā daļa uzskata attiecīgus gāzes ieročus (revolverus) par B kategorijas šaujamieročiem un atkarībā no to darbības principa klasificē atbilstošā B kategorijas apakšgrupā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm