tv3.lv

Iedzīvotājiem Rīgā izdala bezmaksas sejas maskas

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, daudzās vietās kā obligāts vai ieteicams drošības pasākums ir mutes un deguna aizsegu nēsāšana, tādēļ 19. novembrī Latvijas Automoto kluba (LAMB) un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) informatīvās kampaņas “Brauc vesels!” ietvaros LSK brīvprātīgie Rīgā vairākās vietās dalīja bezmaksas sejas maskas.

2020. gada 22. novembrī 10:37

Kā portālu Skaties.lv informē biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja Agnese Trofimova, sejas maskas Rīgas centra apkārtnē dalīja Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”, skvērā aiz Centrālās stacijas, vairākās sabiedriskā transporta pieturās, kā arī “Circle K” Cēsu un Brīvības ielas uzpildes stacijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šāda iniciatīva īstenota, jo sejas maskas ir jālieto ne tikai publiskās vietās un sabiedriskajā transportā, bet arī privātā un koplietošanas transportā, kur nevar ievērot divu metru savstarpējo distanci, esot vienā transportlīdzeklī ar pasažieriem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, tāpēc maska ir papildu drošības elements.

“Vērojot notiekošo, lielākā daļa iedzīvotāju apzinīgi izmanto aizsegus, taču joprojām ir cilvēki, kuri to nedara vai dara nepareizi. Sejas maskas ir viens no veidiem, kā iedzīvotāji var cits citu pasargāt un justies droši. Maskas var arī palīdzēt mazināt vīrusa izplatīšanos, protams, tādā gadījumā, ja tās lieto pareizi,” stāsta LAMB prezidents Juris Zvirbulis, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos drošības pasākumus.

Savukārt biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretārs Uldis Līkops norāda: “Neskatoties uz plašo informācijas pieejamību saistībā ar drošības pasākumiem, vēl aizvien ir svarīgi iedzīvotājiem atgādināt par drošu un pareizu aizsarglīdzekļu lietošanu. Mūsu brīvprātīgie Rīgas ielās satika vairākus simtus iedzīvotāju, kuriem izdalīja 1000 sejas aizsargmasku un informatīvu materiālu par to drošu un pareizu lietošanu un utilizēšanu, jo atbilstošs to izmantojums nodrošina aizsarglīdzekļu efektivitāti. Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.”

Sabiedrības izglītošanas kampaņu “Brauc vesels!” organizē LAMB un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”. To atbalsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA). Kampaņas galvenais mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par higiēnas un veselības drošības pasākumu ievērošanu, izmantojot privāto, sabiedrisko un koplietošanas transportu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm