Iedzīvotāji vāc parakstus par “tīrākiem” ūdens rēķiniem

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ūdens izlietojuma pārrēķinu izskaušanu no daudzdzīvokļu dzīvojamu māju dzīvokļu īpašnieku rēķiniem.

2018. gada 11. martā 11:04

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Arturs Krūskops. Viņš piedāvā grozīt Ministru kabineta (MK) noteikumus par kārtību, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noteikumi būtu grozāmi saskaņā ar Ministru prezidenta 2016. gada nogalē Ekonomikas ministram doto uzdevumu sagatavot grozījumus minētajiem noteikumiem, primāri pievēršot uzmanību ūdens patēriņa starpības rašanās cēloņu noteikšanai

Ūdens piegādātājam jāslēdz tiešie līgumi ar mājas dzīvokļu īpašniekiem par ūdens piegādi un norēķināties par dzīvoklī izlietoto ūdeni pēc dzīvoklī uzstādītiem ūdens skaitītājiem, uzsvēra Krūskops. Viņš norādīja, ka tā jau ilgstoši un sekmīgi darbojas AS “Latvenergo”, AS “Latvijas Gāze”, SIA “Jelgavas Ūdens” un vairāki citi, jo tie visi ir mājai līdzīgā statusā obligātā un regulētā sabiedriskā pakalpojuma sniedzēji.

Skaitītājs ir pārdevēja, nevis pircēja piederums un īpašums, pausts iniciatīvā, norādot, ka tāpēc ūdens pārdevējam būtu jāatpērk no dzīvokļu īpašniekiem dzīvokļos uzstādītie ūdens skaitītāji. Vienlaikus mājas dzīvokļu īpašniekiem arī turpmāk jānodrošina mājas iekšējā ūdensvada droša funkcionēšana par saviem līdzekļiem, jo tas ir dzīvojamās mājas kopīpašums, par ko rūpējas īpašnieki.

Pārmaiņu rezultātā dzīvokļos ūdens izlietojuma uzskaite būtu pēc būtības pareiza, apsaimniekošanas rēķinos nebūtu nesaprotamas pozīcijas “ūdens pārrēķins”, skaidroja Krūskops, piebilstot, ka katrs dzīvokļa īpašnieks maksātu tikai par paša izlietoto ūdeni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm