tv3.lv

Iedzīvotāji gausi dodas saņemt balstvakcīnu pret Covid‑19

17. janvārī 20:20

Latvijā iedzīvotāji ļoti gausi dodas saņemt balstvakcīnu pret Covid-19. Turklāt lielai daļai iedzīvotāju vakcinācijas sertifikātu termiņš beigsies februārī. Ja pasliktināsies situācija stacionāros, iespējams, nāksies pastiprināt valstī izsludinātos drošības pasākumus, TV3 Ziņas.

Mediķi satraucas, ka iedzīvotāji ļoti gausi dodas saņemt Covid-19 balstvakcīnu, tas varētu nozīmēt milzīgas rindas februāra sākumā.

Ir pirmdienas pēcpusdiena, un Ķīpsalas vakcinācijas centrā nav neviena, kas nāktu saņemt balstvakcīnu. Tas pamatīgi satrauc mediķus, kuri uzskata, ka februārī vakcinācijas centros veidosies milzīgas rindas un slimos arī medicīnas personāls.

Dati par pagājušo nedēļu liecina, – slimības izplatības pieaugums ir par teju 50%, un situācija pašlaik ir aptuveni tāda kā pērn oktobra beigās pirms “lokdauna” ieviešanas. SPKC uzskata, ka rūpīgi jāseko līdzi situācijai stacionāros, tiklīdz pazīmes liecinās par tādu gadījumu skaita pieaugumu, kas varētu apdraudēt slimnīcu spēju funkcionēt, noteikti būtu nepieciešams pastiprināt drošības pasākumus.

Jurijs Perevoščikovs
SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors

“Omikrons nesaudzē cilvēku, nerespektē to, ka ir vakcinēts vai izslimojis.”

Infektologs Uga Dumpis akcentē, ka daudziem iedzīvotājiem pagājuši jau vairāk nekā deviņi mēneši kopš pirmās vakcinācijas, un ārstniecības iestādēs arvien vairāk parādās pacienti, kuri ir vakcinēti divas reizes, bet tagad inficējušies. Šo problēmu var risināt tikai ar balstvakcīnu.

“Ārkārtīgi būtiski tiem, kas plāno saņemt medicīnas pakalpojumus, plānveida, akūtu, vai pat iet pie zobārsta, veikt balstvakcināciju, jo tā samazina risku saslimt smagi,” norāda Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Slimo veselām ģimenēm. Smagi cieš ne tikai plaušas, sirds, bet arī citi orgāni, skaidro Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”.

Anda Nulle
Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja

“Ir daudz pacientu ar ilgstošiem kognitīviem traucējumiem. Cilvēks kustas, bet problēmas ar lēmumu pieņemšanu, domāšanas ātrumu, šīs būtu tās lietas, no kurām vakcinācija pasargātu.”

“Tas mūsu satraukums – cilvēki joprojām vilcinās, nedodas pēc balstvakcīnas, kad ir iespēja to saņemt. Domājot par omikrona izplatību, rēķināmies, ka ārsti slimo, tajā brīdī, ja cilvēki vēlēsies pēc kāda laika, apzinoties riskus, dosies pēc balstvakcīnas, šī ārstniecības personu slimošana var samazināt vakcinācijas kapacitāti, var veidoties rindas vakcinācijas punktos,” Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Turklāt izskan bažas, ka, pieaugot saslimstībai, var tikt ietekmēta uzņēmumu un iestāžu darbība. Covid-19 inficētajiem nāksies ņemt slimības lapas, un tieši tas varētu smagi skart ekonomiku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm