tv3.lv

Iedzīvotāji atklāj aizdomīgas ūdensvada remonta izmaksas… Vai te kāds kaut ko slēpj?

Vairākus mēnešus pēc ūdensvada remonta viņi saņēmuši iespaidīgu rēķinu par darbiem, kas, viņuprāt, nemaz nav notikuši viņu īpašumā. Kādēļ iedzīvotājiem šķiet, ka kāds cenšas iedzīvoties uz viņu rēķina?

2016. gada 26. martā 12:01

Pagājušā gada nogalē Elvīras ielā notikuši ūdensvada remontdarbi un gandrīz visas ielas garumā nomainītas savu laiku nokalpojušās ūdens caurules. Tur dzīvojošais Didrihsona kungs ir neizpratnē, jo ēkai piederošais zemes gabals uz Elvīras ielas pusi beidzas līdz ar nama sienu, savukārt ūdensskaitītājs, kas esot saimnieku atbildība, atrodas ēkas iekšpusē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī oficiāli saņemtā atbilde no uzņēmuma Rīgas ūdens esot bijusi nesaprotama, jo tajā skaidrots, ka iedzīvotājiem ir jāuzņemas ūdensvada apsaimniekošana, taču nekur nav paskaidrots, kā tieši tiek noteiktas šīs robežas un cik tālu tad tā ir iedzīvotāju atbildība. Citādi, izskatās, ka Rīgas ūdens šīs robežas noteicis, vienkārši ar pirkstu iebakstot kartē. Šobrīd, pēc Didrihsona kunga domām, uzņēmējs vienkārši veikli noraksta izdevumus, liekot par sava īpašuma remontu maksāt nama iemītniekiem.

Tā kā Elvīras ielas nama iedzīvotāji tā arī nav tikuši skaidrībā ar šo, gandrīz divus tūkstošus lielo, viņuprāt, nepamatoto rēķinu, atbildi uz šo sasāpējušo jautājumu vaicājam Rīgas Namu pārvaldnieka pārstāvjiem. Kādēļ, tad iedzīvotājiem jāapmaksā šī 4,5 metrus garā cauruļvada nomaiņa?

Tiek skaidrots, ka satraukumam nav pamata. Visi darbi ir veikti atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Šai mājai šajā gadījumā ir tā, ka atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr.39, kas paredz to, ka dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku atbildības zona ir līdz pat noslēgarmatūrai, jeb aizbīdnim, kas ir noteikumos minēts kā privātkrāns.

Tādēļ tie darbi, kas ir vajadzīgi mājai, lai nodrošinātu sekmīgu pakalpojuma jeb ūdens piegādi mājai, šie darbi ir jāveic, un tā ir mājas īpašnieku atbildība. Līdz ar to pārvaldnieks kā mājas apsaimniekotājs veica nepieciešamos darbus, kurus pieprasīja pakalpojumu sniedzējs Rīgas ūdens, lai turpmāk varētu nodrošināt ūdens piegādi un ūdens uzskaiti.

Citiem vārdiem sakot, tā dēvētais privātkrāns arī vēsturiski atradies 4,5 metru attālumā no mājas. Līdz ar to, veicot remontdarbus, tas nomainīts, savukārt iedzīvotāji, par tā esamību uzzinājuši tikai pēcāk, saņemot rēķinu. Lūk, arī radies pārpratums un neizpratne, par it kā jauno, nemaz negribēto īpašumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā situācijā, kad iedzīvotāji nu negaidīti kļuvuši par paši sava privātkrāna aprūpētājiem, varam vien piebilst, ka vienīgais, kas šajā situācijā šķiet aizdomīgs, ir remontdarbu izmaksas, jo mūsu aptaujātie privātie būvnieki norāda, ka gandrīz piecus metrus garā ūdensvada cena varētu būt, ne vairāk kā 500 eiro. Vai pārējie ar tā nomaiņu saistītie izdevumi ir adekvāti, pagaidām paliek neatbildēts jautājums…

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm