tv3.lv

IDB sūdzas par policijas, iespējams, negodprātīgu rīcību, kontrolējot pandēmijas ierobežojumu izpildi

Covid-19 krīzes laikā Iekšējās drošības birojs (IDB) saņēmis iesniegumus par policijas, iespējams, negodprātīgu rīcību, kontrolējot pandēmijas ierobežojumu izpildi, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

2020. gada 22. novembrī 14:27

Birojā saņemtajos iesniegumos vērojama tendence, ka personas sūdzas par policijas rīcību, pārbaudot vai nepārbaudot pandēmijas ierobežojumu izpildi, kā arī par iestāžu darbinieku rīcību, veicot procesuālās darbības un neņemot vērā pandēmijas apdraudējumu, skaidroja Mūrnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat atsevišķos gadījumos pārbaudēs konstatēts, ka personas izmanto Covid-19, lai izvairītos no procesuālajām darbībām.

Pastāv iespēja, ka vīrusa pandēmija un tās ietekme uz valsts ekonomiku var radīt arī jaunas iespējas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai vai kārdinājumam iesaistīties noziedzīgos nodarījumos. Patlaban iespējams tikai secināt, ka ir palielinājies procesu skaits, kas sākts par kukuļošanu, bet birojs rūpīgi seko līdzi aktuālajiem notikumiem, norādīja Mūrnieks.

Mūrnieks nenoliedza, ka IDB izmeklētajos kriminālprocesos iesaistīto personu atrašanās pašizolācijā vai karantīnā dažkārt paildzina kriminālprocesu virzību.

IDB funkcijas ir atklāt, novērst un izmeklēt noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Nodrošinājuma valsts aģentūras, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra, Iekšlietu ministrijas poliklīnikas amatpersonas un darbinieki.

Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziegumus, kurus izdarījuši Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas, Ostas policijas darbinieki un pašvaldības policijas darbinieki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm