“Homo Novus” laikā norisināsies īpašas radošo ēdienu meistarklases jauniešiem

Latvijā ik gadu atkritumos nonāk aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, un vairāk nekā pusi atkritumos izmet mājsaimniecības. Lai šo tendenci mazinātu, teātra festivāls “Homo Novus” rīkos meistarklases jauniešiem, 11. augusta rītā informē TV3 raidījums “900 sekundes”.

Ar producenti Sabīni Auziņu esam Rīgas Sporta pils dārzos, kur augusta 20. datumos notiks radošo ēdienu gatavošanas meistarklases. Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” laikā septembra sākumā notiks kāda negaidīta performance.

“8. septembrī notiks jauniešu inscenēts un veidots pasākums “Dzīres”, kas notiks šeit, Sporta pils dārzos, un tas būs dialogs starp skatītājiem un jauniešiem par ēdienu, tā gatavošanu un lietošanu ikdienā. Tas būs viņu pašu režisēts notikums, kurā viņi varēs kā režisori un aktieri darboties. Un runāt ar cilvēkiem par pārtiku, par tās atkritumiem un lietošanu,” stāsta “Dzīru” producente Sabīne Auziņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā pasākumā aicina pieteikties 15 līdz 25 gadus vecus jauniešus. Īpaši tiek gaidīti jaunie cilvēki no reģioniem.

Jaunieši meistarklasēs apgūs prasmes iepirkties, uzglabāt, gatavot, šķirot un darīt visu iespējamo, lai mazinātu pārtikas nonākšanu atkritumos.

“Dzīres” ir jauniešu režisēts notikums, ceļojums baktēriju, rauga un fermentēšanas pasaulē, kura laikā viņi kopā ar Berlīnes mākslinieku apvienību “Edible Alchemy” un kulinārijas kursu vadītāju Ditu Lasi raudzēs, sālīs, ceps un mielosies ar uzkodām, kas pagatavotas no ēdiena, ko citi izmestu atkritumos.

Sporta pils dārzos ir vide, kurā būs patīkami darboties, saka kulinārijas kursu vadītāja Dita Lase. Šeit tiks ierīkota improvizēta virtuve. Meistarklašu mērķis ir  samazināt šo resursu patēriņu, audzējot pārtiku, kā arī mazināt atkritumu daudzumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pagūt izmantot pilnvērtīgi, ieskaitot mizas un saknes, jo uzskatām, ka mēs taču to neēdam. Apgriežam burkāniem galus, kurš tad tos ēd… [Ko tad jūs ar tiem izdarīsiet?-red.] Izdarīsim gan! Izvārīsim buljonu. Tāpat mācīsimies sagataves sagatavot, mācēsimies uzglabāt un fasēt pareizi,” stāsta veģetāro meistarklašu vadītāja Dita Lase.

Tāpat jaunieši iemācīsies pamanīt dažādas nianses, lai mājās organizētu pārtikas apriti. Pieteikties meistarklasēm var līdz 18. augustam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm