tv3.lv

Grozījumi Nacionālās drošības likumā! Tie skars valstiski svarīgu uzņēmumu pārdošanu

2017. gada 26. martā 13:03

Plašas Saeimas deputātu debates aizvadītajā nedēļā, 23. martā, raisīja grozījumi Nacionālās drošības likumā. Tostarp tika noteikta virkne kapitālsabiedrību, kuru pārdošanai būs nepieciešams lūgt valdības atļauju.

To vidū ir gan enerģētikas uzņēmumi, gan mobilo telefonu operatori, kā arī mediji. Opozīcijas skatījumā, nacionālajai drošībai svarīgu uzņēmumu Latvijā ir daudz vairāk nekā noteikts likumā, un opozīcijas politiķi kritizēja lielo steigu, ar kādu izmaiņas virzītas. Koalīcija tikmēr akcentēja, ka regulējums ir vidusceļš, lai Latvija netiktu iesūdzēta tiesā.

Proti, grozījumi Nacionālās drošības likumā tapuši laikā, kad strauji tuvojas gāzes tirgus atvēršana un valsts vērtē iespēju iegādāties no “Latvijas Gāzes” nodalīto dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoru.  Tomēr nav arī izslēgts, ka uzņēmums nonāk kādu valstij nedraudzīgu investoru rokās. Pret to gan nodrošināties palīdzēs Saeimā pieņemtie grozījumi Nacionālās drošības likumā, kas nosaka, ka šādiem un līdzīgiem darījumiem būs nepieciešams valdības akcepts.

Par nacionālas nozīmes komercsabiedrībām noteikti aptuveni 30 uzņēmumi, kas darbojas gāzes, elektroenerģijas, siltumenerģijas mobilo sakaru un mediju jomā.

Līdz ar likuma grozījumu apstiprināšanu par nacionālajai drošībai nozīmīgām komercsabiedrībām noteikti Latvijas elektroenerģijas ražotāji, arī vairāku pilsētu lielās katlumājas. “Nacionālās drošības komercsabiedrību” grozījumi attieksies uz “Lattelecom” un trim lielajiem mobilo sakaru operatoriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm