tv3.lv

Grobiņā par godu maestro Raimondam Paulam nosaukta iela

Grobiņas novada dome pieņēmusi lēmumu par godu komponista Raimonda Paula jubilejai vienu no Grobiņas ielām nodēvēt par Paula ielu, vēsta “900 sekundes”.

Ideja par to, ka maestro Raimonda Paula jubilejas gadā varētu viņam par godu nosaukt ielu, Grobiņā virmojusi gandrīz gadu. Vietējie to sauc par zīmīgu sakritību. Veicot ielu remonta darbus, tika konstatēts, ka Pils iela veido T veida krustojumu, kura atzars neloģiski turpinās tādā pašā nosaukumā. Ar Grobiņas novada domes balsojumu attiecīgais atzars tika nodēvēts par Paula ielu.

Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols

“Skaitījām mājas, un sanāca, ka viena māja, restorāns “Jūrpils”, kur pats Pauls ir spēlējis, ar numuru B Lielajā ielā. Un kāpēc būtu jābūt burtam B? Ja mēs varam sākt ar visiem burtiem. Šoreiz mēs sākam ar P. Te ir Paula Berči projektēta māja. Tātad Paula. Tālāk ir dzirnavas, kur pēc leģendas bija māceklis vārdā Paulis, un kur nu vēl šī lielā Jūrpils ēka, kura iegūst savu nozīmību un kurā ir spēlējis pats maestro Pauls.”

Par Maestro vārdā nosauktu ielu tika informēts arī Raimonds Pauls. Viņam tas esot bijis negaidīti.

Komponists Raimonds Pauls

“Man paziņoja no Grobiņas, ka manā vārdā ir nosaukta iela. Bet es teicu, pagaidi, draudziņ, es ar jums runāju, ka neliksiet R klāt, bet Paula iela… Un tur bija vēl mans viens noteikums. Noteikums bija ļoti vienkāršs – uz tās ielas, ja tajā Grobiņā vispār ir divas ielas, ja tur būs tas Paula vārds, tur jābūt kazino un prieka mājai… Ja jūs to varat izpildīt, taisiet!”

Pagaidām uz 170 metrus garās Paula ielas tikai divas mājas vien ir.

Lasi vēl: Raimonds Pauls un Andris Keišs ieraksta dziesmu Covis-19 cīņā ierautajiem

Plāksnītes ar jauno ielas nosaukumu pagaidām vēl neesot nomainītas.

Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols skaidro, – tad, kad varēs pulcēties, tad arī šiltītes būs. Janvārī, tuvu pirms zīmīgā datuma, ielas nosaukums ir nostiprināts Zemesgrāmatā. Un tagad tikai atliek to ieviest praksē.

Pēc skaita tā ir 33. iela Grobiņā. Tiek cerēts, ka nākotnē Paula iela attīstīsies un kļūs vēl par vienu tūristu piesaistes objektu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komponists pauž, ka tādējādi cilvēkiem būs, par ko pasmaidīt, bet viens otrs jau pārpratīs. “Vairāk nekā skaidrs, ka pārpratīs, sāks tur mudžināt – viņam iela ir vajadzīga utt. Ai, nē…. Mēs jau vispār baigi reti. Vai nu vairs negribam, vai nu vairs nevaram pasmaidīt par kaut ko,” pauda Pauls.

Tagad Grobiņā gaida, kad Raimonds Pauls pats atbrauks. Cer, ka viņš kā kādreiz šeit varētu uzstāties, piemēram, vasarā nospēlēt kādu koncertu pilsdrupās, kuras atrodas blakus Paula ielai un izmanto kā brīvdabas estrādi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm