Gripas epidēmija var skart ikvienu. Mediķi aicina vakcinēties jau tagad

Konstatēts šosezon pirmais saslimšanas ar gripu gadījums. Gripas uzliesmojumu gan prognozē no jaunā gada, bet šonedēļ sākta vakcinācija pret šo slimību.

2015. gada 10. oktobrī 17:56

Pirmajam gripas pacientam esot konstatēts B tipa gripas vīruss. Slimību profilakses un kontroles centrs, kas šonedēļ sācis gripas monitoringu, tās uzliesmojumu sagaida no janvāra līdz pat aprīlim. Tikmēr NT aptaujātie mediķi norāda, ka iedzīvotāju interese par potēšanos pret gripu pagaidām ir niecīga. Ārsti tomēr iesaka vakcinēties cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, piemēram, sirds slimībām, nieru un vielmaiņas problēmām, kā arī grūtniecēm, maziem bērniem un gados vecākiem cilvēkiem ar novājinātu imunitāti. Šajā gadījumā valsts kompensē pusi no vakcīnas cenas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja tagad sāk vakcinēties, tad viņiem izstrādāsies vajadzīgās antivielas un teorētiski gripas epidēmijas nebūs nemaz, vienkārši būs daži saslimšanas gadījumi, bet tad, kad jau slimo vai ir izsludināta epidēmija, vakcinēties jau var un 2 nedēļu laikā parādīsies antivielas, bet kur ir tā garantija, ka mēs šo divu nedēļu laikā nedabūsim inficēties,” saka Veselības centru apvienības galvenā ārste Anna Maružkina.

Gripas vīruss izplatās ar sīkiem pilieniem, runājot, šķaudot vai klepojot. Gripas simptomi parādās 2-3 dienu laikā pēc inficēšanās un tas notiek pēkšņi ar drebuļiem, galvassāpēm, paaugstinātu temperatūru, klepu, kakla iekaisumu un tamlīdzīgām veselības problēmām.

Foto:

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm