tv3.lv

Grāmatu lasīšana bērniem nav izgājusi no modes

Lai arī skolēnu brīvlaiks daudziem vispirms asociējas ar vasaras baudīšanu brīvā dabā, šodien Vērmanes dārzā atklāta Bērnu grāmatu nedēļa. Tās mērķis ir mudināt skolēnus vasaras izklaižu plānos iekļaut arī grāmatu lasīšanu.

2015. gada 1. jūnijā 20:10

Neraugoties uz to, ka pēdējos gados arvien lielāko lomu bērnu brīvā laika pavadīšanas paradumos spēlē modernās tehnoloģijas, grāmatu lasīšana nav tik nepopulāra, kā varētu šķist.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

11 gadus vecā skolniece Lote, kura piedalās Bērnu grāmatas nedēļas pasākumos, atzīst, ka lasīšana viņas vienaudžu vidū joprojām ir modē. Viņai mājās jau kopš janvāra krājoties kaudze ar literatūru, ko gribas izlasīt, bet laika trūkuma dēļ vēl nav sanācis. Vasaras brīvlaikā viņa apņēmusies nodoties lasīšanai, kaut arī skolas laikā Lote lasot vai ik dienu.

”Man vairāk patīk tādas, kas nav pasaku grāmatas, vairāk no realitātes – dzīvesstāsti vai kas tāds, jo īpaši par cilvēkiem, viņu attiecībām, par draudzību,” teic Lote. Ar jaunākajām grāmatām, kas vēl nav bibliotēkā, viņa mainoties ar draugiem un klasesbiedriem.

Jau trešo gadu Lote ir viena no bērnu un jauniešu žūrijas dalībniekiem. Šodien atklāts arī jaunais vērtēšanas gads, bet tie, kurus vēl nav piemeklējis lasītprieks, aicināti visu nedēļu piedalīties Bērnu grāmatu nedēļas pasākumos Latvijas bibliotēkās un grāmatnīcās.

Vairāk skaties šajā video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm