tv3.lv

Golubeva: Latvija būtu gatava mobilizēt spēkus masveidīgas migrantu ienākšanas no Baltkrievijas atvairīšanai

2021. gada 11. novembrī 7:54

Latvija būtu gatava mobilizēt spēkus un atvairīt masveida migrantu plūsmu no Baltkrievijas, lai gan šobrīd nekas neliecina par līdzīgas situācijas kā pie Polijas-Baltkrievijas robežas veidošanos pie Latvijas-Baltkrievijas robežas, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Valsts robežsardze (VRS) cieši sadarbojas ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un analizē iespējamos attīstības scenārijus, kā arī plāno, kādā veidā varētu apturēt migrantu plūsmu pāri robežai arī masveidā, ja vajadzētu. “Nekas neliecina, ka mēs nespētu situāciju kontrolēt,” uzsvēra ministre.

Viņa pauda, ka jau patlaban ir uzstādīts dzeloņstiepļu žogs 30 kilometru garumā uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Tas izvietots tieši vietās, kur robežu šķērsot kājām būtu visvienkāršāk. Kopumā 37 kilometrus garā žoga uzstādīšanu plānots pabeigt līdz nākamās nedēļas beigām, bet pārējās vietas ir purvainas vai arī pa robežu plūst Daugava.

Vaicāta, vai Latvijai patlaban nav jāmēģina pārstrukturēt robežsardzes resursus, lai pastiprināti kontrolētu robežu ar Baltkrieviju un nepieciešamības gadījumā nodrošināt ātru reakciju, Golubeva atbildēja, ka liela cilvēku daudzuma tuvošanās gadījumā robežsardze, protams, pārstrukturēs savu klātbūtni uz robežas un dažu stundu laikā piesaistīs Valsts policiju un NBS. “Visi šie spēki ir gatavi ātri reaģēt,” apliecināja iekšlietu ministre.

LETA jau rakstīja, ka šajās dienās simtiem migrantu mēģina no Baltkrievijas vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā. Otrdienas vakarā Polijas ziņu aģentūra PAP paziņoja, ka divām lielām migrantu grupām tomēr ir izdevies ielauzties Polijā no Baltkrievijas. Visi Polijas teritorijā iekļuvušie nelegālie imigranti aizturēti, trešdienas rītā pavēstīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm