tv3.lv

Ģirģens aicina cīņā pret Covid‑19 nebiedēt visus ar nāvi, bet aicināt mazgāt rokas un vēdināt telpas

Cīnoties pret Covid-19 pandēmiju, cilvēki ir nevis jābaida, ka “visi mirsim”, bet jāmēģina viņus pārliecināt ievērot piesardzību ar pozitīviem vēstījumiem, atgādinot mazgāt rokas un vēdināt telpas, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV, PCL) šorīt LTV “Rīta panorāmā” pausto viedokli.

2021. gada 3. martā 9:12

Ministrs apgalvoja, ka neesot par ierobežojumu atvieglojumu ieviešanu, bet gan par ierobežojumu “jēgpilnu sakārtošanu”, piemēram, esot jāatsakās no ierobežojumiem, kas sevi izsmēluši, bet komandantstundu neesot nepieciešams atjaunot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņaprāt, sadzīves regulējumā dzīvei Covid-19 apstākļos vairāk jāievieš reģionālais princips, lemšanu par ierobežojumiem vairāk deleģējot pašvaldībām.

Ģirģens izteicās, ka nevajagot celt paniku par jauno Covid-19 britu celmu, un nevarot teikt, ka tas esot lipīgāks, jo epidemioloģijā neesot tāda termina.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrs intervijas laikā tvītoja, ka jaunais Covid-19 paveids ir par 70% infekciozāks nekā līdzšinējais, un tiek lēsts, ka šobrīd aptuveni 8% no visiem saslimšanas gadījumiem saistīti ar jauno paveidu. “Mums ir jārīkojas apsteidzoši, neļaujot lipīgajam Lielbritānijas Covid-19 paveidam turpināt savu izplatību Latvijā,” aicina centrs.

Ģirģens savu pozīciju skaidroja ar to, ka cilvēku psihoemocionālais stāvoklis Latvijā pašlaik ir kritisks. Viņam attiecīgi ir svarīgi, lai “cilvēkiem ir darbs un ienākumi, lai bērni iet uz skolu un iegūst izglītība klātienē”.

Politiķis ir pārliecināts, ka sabiedrībai un valdībai ir jāsagatavojas sadzīvošanai ar vīrusu uz laiku līdz pat pieciem gadiem, jo vakcīnas situācijai nesolot 100% risinājumu.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm