tv3.lv

Ginekoloģe: Ir pacientes, kuras ir stāvoklī, bet smēķēt tomēr nevar atmest

Ginekoloģei un dzemdību speciālistei Ditai Baumanei-Auzai ir pacientes, kuras ir stāvoklī, taču smēķēšanu nevar atmest, – tik stiprs esot ieradums. Ja dakterei kļūst zināms, ka topošā māmiņa smēķē, viņa obligāti tiek brīdināta par smēķēšanas kaitīgumu, jo tas ietekmē ne tikai māmiņas, bet arī paša bērna veselību. 

2016. gada 30. martā 20:16

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – spraigas diskusijas sabiedrībā izraisījusi ideja – ar likuma spēku aizliegt smēķēt grūtniecēm. Saeimā jau divas atbildīgās komisijas gan pagaidām noraidījušas šādus likuma grozījumus, tomēr ārsti uzskata, ka pamats nopietnam satraukumam ir.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Precīzu skaitļu, cik grūtnieču Latvijā smēķē, nav, taču zināms, – mūsu valstī smēķē piektdaļa sieviešu.

Dita Baumane-Auza ginekoloģe, dzemdību speciāliste:

Jāsaka, – ļoti skumji un esmu sarūgtināta šādos gadījumos, bet patiešām bērni tad piedzimst gan ar mazāku svaru, gan arī hipoksijas pazīmēm. Bērniņš grūtniecības laikā pietiekami nesaņem skābekli, nesaņem pietiekami barības vielas, viņš var piedzimt ātrāk par noteikto laiku.

LNT Ziņu aptaujātajiem iedzīvotājiem domas par iniciatīvu ar likumu aizliegt grūtniecēm smēķēt dalās.

“Tā ir katra cilvēka brīva izvēle, ja sieviete grib pīpēt, tā ir viņas izvēle. Viņi labāk būtu nodarbojušies ar valstiskām problēmām, nevis domātu par muļķībām,” uzskata Renārs.

Tikmēr kāda cita LNT Ziņu sastapta sieviete Jadviga uzskata: “Pirmām kārtam cilvēkam pašam jāapzinās, ka to nedrīkst darīt, jo tā ir tāda lieta, ko cilvēkiem pašiem jāsaprot. Taču, ja nesaprot, tad sabiedrībai jāpalīdz.”

Pagaidām iniciatīva ar likumu liegt grūtniecēm smēķēt ir noraidīta, jo, kā norāda tiesībsargs Juris Jansons, nav skaidrs, kā šīs normas ievērošanu būtu iespējams kontrolēt.

Juris Jansons, tiesībsargs:

Pēc kādām tad pazīmēm policistam… vai viņš var konstatēt, vai sievietei jājautā, vai viņa ir grūtniece vai izziņa jāuzrāda? Protams, ka tas ir absurds. Tas, ka jācīnās pret smēķēšanas sērgu, tas ir noteikti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesībsargs uzskata, ka šajā jautājumā jāievēro samērīguma princips un tad jādomā par cita veida ierobežojumiem – piemēram, tabakas izstrādājumu aprites ierobežojumiem. Viņaprāt, prātīgāk būtu sākt ar to, ka cigaretes nebūtu iespējams nopirkt nakts laikā.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm