tv3.lv

Ģimenes ārsta Jakovina rīcību vērtēs arī Veselības inspekcija

Valmieras puses ģimenes ārsta Jura Jakovina rīcību, aprūpējot pacientus, pašam esot ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, vērtēs Veselības inspekcija, piektdien preses konferencē paziņoja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.

2021. gada 15. janvārī 15:19

Gan viņa, gan Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe Rita Korotinska atzina, ka daktera Jakovina rīcība “ir neordināra” un atbildīgās institūcijas to izvērtēs līdzko būs pilnīga informācija par epidemioloģiskās izmeklēšanas datiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Korotinska atzina, ka patlaban nevar pateikt konkrētu skaitu cilvēku, ar kuriem kontaktējies ārsts laikā no pagājušā gada 27. decembra līdz šā gada 11. janvārim, kad viņš bija infekciozs. Patlaban epidemioloģiskā izmeklēšana ir sākumposmā, tādēļ vēl nav zināma visa iespējamā informācija par kontaktpersonām.

Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piektdien žurnālistiem sacīja, ka notikušais ir ļoti nopietna situācija. Pēc viņa paustā, dienesti jau kopš ceturtdienas strādā ar šo jautājumu, un ārsta pacienti tiek informēti par to, kā rīkoties tālāk.

Lasi vēl: Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par Valmieras ģimenes ārsta Jakovina darbību

Kā vēstīts, arī Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi par ārsta Jakovina profesionālo darbību. Resoriskā pārbaude ir sākta par faktu. Policija no medicīnas iestādēm pieprasīs dokumentus par to, vai ārsta rīcības dēļ kāds no pacientiem ir inficējies ar Covid-19. Pēc dokumentu izvērtēšanas un citu darbību veikšanas policija lems par tālāku rīcību.

Patlaban nav zināms, vai pēc pārbaudes par ārsta rīcību varētu sākt kriminālprocesu. Aģentūra LETA pārliecinājās, ka Krimināllikumā ir divas normas, kas saistītas ar epidemioloģisko drošību. Likums paredz atbildību par personas apzinātu inficēšanu ar bīstamu infekcijas slimības izraisītāju, ja tā rezultātā izraisītas smagas sekas, kā arī par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat normatīvie akti paredz administratīvus sodu par epidemioloģiskās drošības noteikumu neievērošanu. Privātpersonām normatīvie akti paredz naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro. Juridiskās personas var sodīt ar 140 līdz 5000 eiro lielu sodu.

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi izmeklēšanas laikā ieguvuši informāciju, ka Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi ar Covid-19 saslimšanas simptomiem.

Visi pacienti, kas kontaktējušies ar šo ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no pagājušā gada 27. decembra līdz šā gada 11.janvārim, ir noteikti par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā.

Par augsta riska kontaktpersonām ir noteikti visi cilvēki, kas kontaktējušies ar saslimušo tuvāk par diviem metriem un ilgāk par 15 minūtēm.

Kā ziņots, ka prombūtnes dēļ Valmierā slēgta ģimenes ārstu Jakovina un Ineses Gabrānes prakse. Atbilstoši NVD datiem Jakovinam ir 6295 pacienti, no tiem 650 bērni. Savukārt pie Gabrānes reģistrēti 1995 pacienti, tostarp 215 bērni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abu ārstu pacienti pēc medicīniskās palīdzības var vērsties pie citiem ģimenes ārstiem, kuri strādā šo ārstu pamatdarbības teritorijā. Valmieras iedzīvotāji var lūgt palīdzību ģimenes ārstiem Inesei Rāviņai, Aivaram Pauniņam, pediatrei Ingai Gruntei, kura apkalpo galvenokārt bērnus. Savukārt Rencēnu pagasta iedzīvotāji var vērsties pie dakteres Marikas Grūsles.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece stāstīja, ka NVD ir informējis pašvaldību par to, ka ģimenes ārsti ir prombūtnē.

Jakovins ir arī Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošs Valmieras domes deputāts. Pēdējā Valmieras pilsētas domes sēde bija pagājušā gada 29. decembrī, bet domes komiteju sēdes esot plānotas nākamnedēļ, tādēļ Jakovins ar pašvaldības darbiniekiem šajā laikā neesot ticies, sacīja Melece.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm