tv3.lv

“Galvenais, lai cilvēki saprot, ka tagad joki beidzas!” Rīgas pašvaldības policija masku lietošanai pievērsīs pastiprinātu uzmanību

No piektdienas par sejas masku nelietošanu var piemērot arī naudas sodu līdz pat 50 eiro.

Noteikumu ievērošanu kontrolē gan Valsts policija, gan pašvaldību likumsargi. Tiek gan norādīts, ka sodīšana neesot pašmērķis un pārkāpējus joprojām galvenokārt tikai brīdinās. Taču par klajiem, demonstratīviem noteikumu pārkāpumiem būšot arī sodi.

Sodu par masku nelietošanu no piektdiem var piemērot, piemēram, ja to nedara sabiedriskajā transportā vai tirdzniecības centros. Sodu amplitūda – dažāda. Maigākais – brīdinājums. Taču policijai ir tiesības piemērot līdz pat 50 eiro lielu naudas sodu.

Valsts policijā gan akcentē, – centralizēti reidi pa tirdzniecības centriem vai citām sabiedriskajām vietām rīkoti netiks. Policijas pašmērķis arī no piektdienas nav iedzīvotājus sodīt.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda: “Mērķis ir skaidrot sabiedrībai, kāpēc šie ierobežojumi ir nepieciešami. Un nebūs gluži tā, ka mēs šodien dosimies norīkojumos un visus pēc kārtas sodīsim.”

Sods gan neizpaliks, ja pārkāpums būs klajš. Atkarībā no situācijas vērtēs, kam sods piemērojams vien rakstveida brīdinājuma veidā, kam jau pienāktos naudas sods.

“Tā sodīšanas nepieciešamība vairāk ir domāta tiem cilvēkiem, kas klaji ignorē, iespējams, nereaģē gan uz līdzcilvēku, gan policijas aizrādījumiem, izteiks pretenzijas. Es domāju, – tikai tādos gadījumos policija arī vērsīsies pret šīm personām ar šo likuma bardzību,” skaidro Krapsis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr pašvaldību policijā pieejas dažādas. Galvaspilsētas likumsargi uzsver, nu jau ir dots gana daudz laika, lai pie jaunās kārtības iedzīvotāji pierastu. Lai gan arī Rīgā reidu rīkošana nav paredzēta, visi darbinieki, patrulējot ikdienas gaitās, masku lietošanai pievērsīs pastiprinātu uzmanību. Un, redzot klaju pārkāpumu, policija rīkosies nekavējoties.

Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs norāda: “Tur gan jau būs bez žēlastības. Tur būs procesuālie dokumenti. Jā, sankcija ir diezgan maiga, no rakstveida brīdinājuma līdz 50 eiro. Bet galvenais, lai cilvēki saprot, ka tagad joki beidzas. Un, ja mēs iepriekš brīdinājām, tagad sāksim sodīt.”

Arī Daugavpilī, kur jau vairākas nedēļas Covid-19 saslimstība turpina pieaugt, policija aktīvi masku nevalkātājus izķert necentīsies. Arī sodīšana neesot galvenais mērķis.

Daugavpils pašvaldības policijas vecākais inspektors Andris Dunskis skaidro: “Mērķis ir nevis sodīt, bet skaidrot ierobežojumus un panākt, ka cilvēki saprot, kāpēc tas ir nepieciešams. Netiek plānoti kaut kādi speciāli reidi ar mērķi sodīt, bet ikdienas režīmā tam pastiprināti sekosim līdzi, kontrolēsim.”

Reidi gan paredzēti citās pilsētās. Piemēram, Liepājā, kur tie veikti gan piektdien, gan arī paredzēti turpmāk. Mērķis – regulāri apsekot teju visas sabiedriskās vietas Liepājā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, tas nebūs vienas dienas laikā, to nevar izdarīt, taču izlases kārtībā. No sākuma lielākās, tad arī mazākās tirdzniecības vietas un, protams, arī tirgi. Vakardien mēs veicām reidu 25 tirdzniecības vietās un aizrādījumi tika izteikti 12 personām,” norāda Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš.

Vaicāts, vai šodien šie 12 aizrādījumi būtu jau potenciāli brīdinājumi vai sodi, Vārpiņš atbild: “Tās būtu administratīvās lietvedības, visticamāk.”

Likumsargi atgādina, par pārkāpumu uzskatāma ne tikai masku nenēsāšana, bet arī nepareiza maskas valkāšana. Līdz ar to pie soda var tikt arī tad, ja maskas, piemēram, veikalā karājas zem deguna.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm