tv3.lv

Galerija: performancē rada mākslas objektu Doma laukumā

Doma laukumā šodien bija skatāma mākslinieces Andas Lāces performance “Grūti nošķirt, vai tā ir orģijas apjoma liekulība vai patiesi visi te pēkšņi kļuvuši labāki”.

2021. gada 16. oktobrī 17:30

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāve Natālija Sujunšalijeva iepriekš informēja, ka performance radusies, māksliniecei reflektējot par un konfrontējoties ar Austrijas avangarda klasiķa Hermaņa Niča personālizstādi “Orģiju un mistēriju teātris” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un procesiem Latvijas sabiedrībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sujunšalijeva norādīja, ka Ničs 1960.gados veidoja radikālo 20.gadsimta mākslas kustību – Vīnes akcionismu. Rituāli un pārradīšana ir viena no būtiskākajām autora daiļrades sastāvdaļām. Arī latviešu mākslinieces Lāces darbos un performancēs vērojami rituāla un atkārtojuma elementi.

LNMM pārstāve atzīmēja, ka mākslinieci Niča darbībā saista monumentalitāte, rituālais un tas, kā performances laikā top paliekoši objekti – gleznas.  Performances “Grūti nošķirt, vai tā ir orģijas apjoma liekulība vai patiesi visi te pēkšņi kļuvuši labāki” laikā Lāce Doma laukumā radīja jaunu mākslas objektu, darbojoties ar sūkļu figūrām un krāsām. Māksliniece strādāja uz lielas plaknes, kas vērsta pret Latvijas Radio ēkas centrālo monumentālo portālu, kura zelminī atrodas figurālā kompozīcija – pārticības un labklājības alegorija.

Aptuveni stundu garā performancetika veidota, sadarbojoties ar komponisti Eviju Skuķi, mežraga spēlētāju un vokālo ansambli, kas apdzīvos priekšnesuma telpu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm