tv3.lv

“Galds savējiem”: aicina iedzīvotājus sniegt atbalstu mediķiem cīņā ar Covid‑19

”Galds savējiem” – akcija, kas jau no pagājušā gada sākuma ar Latvijas iedzīvotāju atbalstu gādā siltas pusdienas mediķiem, kuri rūpējas par Covid-19 slimnieku dzīvību glābšanu. Akcijas organizētāji izsaka pateicību ziedotājiem un citiem iesaistītajiem, taču arī spiesti atzīt, ka līdz ar pandēmijas smago situāciju gribētu sagaidīt lielāku cilvēku atbalstu.

2021. gada 11. janvārī 7:55

Uzņēmēji, brīvprātīgie un citi iejūtīgi cilvēki Latvijā ik dienu mediķiem sagādā vairākus simtus siltu pusdienu porciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vieniem no korpusiem jau vairāk nekā 70 dienu piestāj busiņš ar pusdienām, kas pagatavotas medicīnas personālam.

Šo slimnīcas nodaļu apgādā restorāna “Branch Garden” pārstāvis Oskars Skara un viņa kolēģi: “Katru dienu vedam 165 porcijas Stradiņa slimnīcas mediķiem, kas cīnās ar Covid-19 bez brīvdienām.

Šajā reizē slimnīcas Covid-19 nodaļas darbiniekiem ir atvesta kraukšķīga vistas karbonāde, garšaugos cepti kartupeļi, deserts un dzēriens. Vienas porcijas izmaksas ir nedaudz virs trīs eiro. Tas ir veids, kā mediķiem pateikt paldies par viņu darbu.

“Šī ir tā lieta, ar ko ir jācīnās, mums ir jāpalīdz, jo šiem cilvēkiem ir tiešām smagi,” saka Oskars. Viņa atvestās pusdienas tālāk dodas uz Covid-19 nodaļu. Tur mediķiem jau vairāku mēnešu garumā ir liels noslogojums. Tāpēc katrs šāda veida atbalsts ir ļoti svarīgs.

“Tas ir neizsakāms atbalsts visām šīm Covid-19 nodaļām.” Stradiņa slimnīcas 14. nodaļas virsmāsa Aija Lipska uzsver, ka garšīga maltīte mediķiem dod spēkus, ietaupa laiku un līdzekļus. Taču vēl pat svarīgāk, tas, ka mediķi jūt valsts iedzīvotāju atbalstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Un arī mēs jūtam, ka neesam vieni, ir cilvēki, kas saprot mūs. Viņiem par to liels paldies, ka viņi ir ziedojuši naudiņu, lai mums atnestu šīs pusdienas,” saka mediķe.

Paula Stradiņa slimnīcas Covid-19 nodaļas personāls ir daļa plašāka mediķu loka, kas saņem atbalstu pusdienu izskatā. Kopumā visā valstī dažādu slimnīcu mediķiem tiek izdalīti aptuveni 700 pusdienu komplektu.

“Mēs nevaram, piemēram, šodien aizvest 100 porcijas, rīt 68, pēc tam 205. Tā tas nedarbojas. ”Galds savējiem” akcijas pārstāve Ilze Zosule norāda, ka pusdienu skaitam katru dienu jāpietiek visiem iesaistītajiem slimnīcu darbiniekiem. Tāpēc viņa aicina iedzīvotājus, uzņēmējus saglabāt atbalstu arī pēc svētkiem.

“Mēs esam ļoti pateicīgi katram ziedotājam, uz Ziemassvētkiem, Jaungadu ir saziedots, bet tagad aktivitāte ir zudusi, to mēs saprotam, bet mēs, protams, norādām, ka mediķiem tas ir ļoti svarīgi.”

Par iespēju ziedot un iesaistīties mediķu atbalstīšanā iespējams uzzināt mājaslapā “Hospiss.lv” un “Galdssavejiem.lv”. Mediķu atbalstam vērtīga katra cilvēka palīdzība un katrs ziedotais eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm