tv3.lv

Fūrmanis: Pie situācijas veselības aprūpē nav vainīgs tikai veselības ministrs, bet valdība kopumā

19. janvārī 8:56

Latvijā tuvākajā laikā tiek prognozēts liels Covid-19 saslimušo skaita pieaugums. Arī anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis TV3 raidījumā “900 sekundes” domā, ka šoziem Covid-19 Latvijā izslimos ļoti daudzi, bet tas, kas šobrīd satrauc mediķus, ir valdības attieksme.

Reanimatologs Roberts Fūrmanis intervijā TV3 prognozēja, ka Latvijā tuvākajā laikā sagaidāms liels Covid-19 pieaugums. Mediķis domā, ka šoziem Covid-19 Latvijā izslimos ļoti daudzi – neatkarīgi no uz valsts veiktajiem pasākumiem, bet liels jautājums, cik daudzi no saslimušajiem nonāks slimnīcās.

“Vīruss ir, bija un visdrīzāk labu laiku arī būs. Tas, par ko mēs satraucamies, ir valdības attieksme pret veselības aprūpē strādājošajiem,” norāda Fūrmanis.

Fūrmanis norāda, ka arī aizvadītajā gadā gan sabiedrība, gan valdība lika lielas cerības uz mediķiem. Ir nācies strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos, bet mediķu novērtējums nav bijis pietiekams, norāda reanimatologs.

Pērnā gada oktobrī Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), kuras viceprezidents vēl toreiz bija Roberts Fūrmanis, pieprasīja veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisiju. Vaicāts par to, vai viņa domas ir mainījušās šajā jautājumā, Fūrmanis norāda, ka vainīgs nav tikai viens, bet visa valdība kopumā.

Roberts Fūrmanis
anesteziologs, reanimatologs

“Neuzticības izteikšana kopumā bija savdabīgs gājiens no LĀB un valdes sēde, kurā par to tika lemts, bija ļoti pretrunīga. Personīgi es šobrīd neesmu nekādā pozīcijā. Nav starpības, kurš šobrīd ir veselības ministrs. Pie situācijas veselības aprūpē nav vainīgs tikai veselības ministrs, bet šī ir valdības kopējā attieksme pret veselības aprūpē strādājošajiem.”

Lūgts vērtēt, vai esošie ierobežojumi ir atbilstoši situācijai, Fūrmanis atturējās sniegt vērtējumu, vienlaikus atzīmējot, ka salīdzinājumā ar citām valstīm Eiropā, Latvijā ierobežojumi jau līdz šim ir bijuši salīdzinoši stingri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm