tv3.lv

FOTO, VIDEO! Renovētajā muzejā pamazām atgriežas mākslas darbi!

Uz atjaunoto Latvijas Nacionālās mākslas muzeju sāk pārvest mākslas darbus. Otrdien, 8. martā, pirmais topošajā ekspozīcijā iekļauts viens no slavenākajiem izcilā latviešu tēlnieka Teodora Zaļkalna darbiem – granītā kaltā Cūka. 

2016. gada 8. martā 20:44

Tieši šā eksponāta atgriešanās ir simboliska.

Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore:

Šis bija pirmais eksponāts, kas arī izgāja rekonstrukciju uzsākot, kad sākām vest laukā, bet, redziet, cilvēki neformālā aptaujā ir teikuši, ka šis ir vispopulārākais eksponāts muzeja ekspozīcijā cauri gadu desmitiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Izremontētajā muzejā vēl smaržo pēc krāsas, un šobrīd telpas ir tukšas, sienas baltas – divu mēnešu laikā muzejā plānots ievest mākslas darbus un izveidot ekspozīcijas.

Pēc rekonstrukcijas muzejam ir septiņi stāvi. Pieci ir virs zemes, bet divi – zem zemes. Restaurētās ēkas otrajā un trešajā stāvā atradīsies pastāvīgās ekspozīcijas.

Kopumā uz muzeju atpakaļ ir jāpārved ap 40 tūkstošiem mākslas darbu. Tas tiks paveikts divās kārtās – daļa līdz muzeja atklāšanai 4. maijā, bet daļa – līdz rudenim. No 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) būs atvērts apmeklētājiem sešas dienas nedēļā. Pirmdienās muzejs būs slēgts.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm