tv3.lv

FOTO un VIDEO: klāt 1. septembris – Zinību diena

Klāt 1. septembris – Zinību diena. Daudzas Latvijas skolas, kur telpās nav iespējams satilpt visiem skolēniem un viņu vecākiem, bažīgus darīja apmākušās debesis.

2016. gada 1. septembrī 20:00

Taču vismaz Baldonē, kur mācības šogad uzsāks vairāk nekā pustūkstotis bērnu, svinīgā pasākuma laikā mākoņi sāka izklīst. Vislielākais pārdzīvojums šajā dienā ir pirmklasniekiem. Dzirdēts par skolu ir daudz, bet priekšstats vēl tikai veidojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jauns darba cēliens un izaicinājums sagaida arī pirmās klases audzinātāju Skaidrīti Krūzi. Palaidusi tālāk savus iepriekšējos audzēkņus, viņai atkal jāpierod un jāiemīl jaunie.

Foto: Zinību dienas rīts

Lai atraisītu nedaudz nobijušos pirmklasniekus, pirmo stundu klases audzinātāja vadīja, aktivitātēs iesaistot arī bērnu vecākus. Bet turpmāk viņiem zinību ceļu būs jāmācās veikt patstāvīgi.

Video

Pirmo reizi skolēna statusā ceļu uz mācību iestādi mēros aptuveni 21 000 pirmklasnieku. Pēc provizoriskām aplēsēm, pirmo reizi pēdējos piecos gados viņu skaits varētu būt mazāks nekā iepriekšējā gadā. Savukārt kopumā uz skolu dosies vairāk nekā 203 000 skolēnu. Visvairāk šogad būs otrklasnieku, bet vismazāk – 12. klases beidzēju.

Izglītības ministrijas apkopotie dati arī liecina, ka no vairāk nekā 700 skolām aptuveni trešdaļā mācās mazāk nekā simt bērnu, bet vairāk nekā tūkstotis izglītojamo ir vien pāris desmitos skolu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Darba gaitas šodien atsāks arī  aptuveni 29 000 pedagogu. Jāpiebilst, ka ne visās skolās līdz mācību gada sākumam ir izdevies pabeigt remontus un arī atrast trūkstošos pedagogus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm