Finanšu un Muitas policiju tomēr apvienos

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) paspārnē esošie operatīvie dienesti – Finanšu un Muitas policija – tomēr tiks apvienoti, un līdz šā gada oktobrim tiks izveidota jauna, ietekmīga struktūrvienība.

2017. gada 13. februārī 19:22

Steidzamības kārtā pieņemt attiecīgus grozījumus likumos pirmdien, 13. februārī, vienojās valdības koalīcija. Neatrisināts gan palicis jautājums, kas pārvaldīs ne mazāk ietekmīgo VID iekšējās drošības dienestu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Priekšlikumus par VID Muitas kriminālpārvaldes un Finanšu policijas apvienošanu aktualizēja iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone pēc tam, kad abās struktūrvienībās sākās kadru tīrīšanas. Taču plānotā reforma iestrēga Saeimā, jo domstarpības par tās īstenošanu radās Finanšu ministrijā savulaik valdošajai partijai “Vienotība” un šobrīd tur pie varas esošajiem “Zaļajiem zemniekiem”. Satraukumu, ka kontrabandas un nodokļu karuseļu apkarotāji politiķu neizlēmības dēļ slīgst neziņā par savu nākotni, pauda VID vadītāja Ilze Cīrule.

Ilze Cīrule, VID vadītāja:

Apmēram 300 Muitas un Finanšu policijas darbinieki aptuveni pirms gada uzzināja, ka notiks reorganizācija un policiju apvienošana. Tas nozīmē, ka gandrīz gadu viņi nezina, kas ar viņiem notiks, kas notiks ar viņu darbavietām. Līdz ar to viņi nevar būt motivēti pēc labākas sirdsapziņas pildīt savus dienesta pienākumus. Tas ir ļoti nopietni.

Viņa uzskata, – ja reforma ir sākta, tā jānovada līdz likumsakarīgam rezultātam, kas ļautu arī ietaupīt līdzekļus, jo nevajadzētu vairs uzturēt, piemēram, divas dažādas informācijas sistēmas. Koalīcija Cīrules aicinājumu pirmdien sadzirdēja, solot grozījumus likumos caur Saeimu virzīt steidzamības kārtā. Policiju apvienošana jāpabeidz līdz 1. oktobrim. Kas vadīs jauno superstruktūru, sabiedrība uzzinās krietni ātrāk.

“Koalīcija VID piedāvāto likumprojektu atbalsta un uzskata, ka jau drīzumā jāorganizē atklāts konkurss uz apvienotās policijas vadītāja vietu, lai viņš varētu piedalīties reorganizācijas procesā. Konkursa netiks pieļauta iejaukšanās no malas, jo VID nevar būt ar politisku piegaršu,” saka Cīrule.

Visticamāk, tieši politiskās piegaršas dēļ koalīcijai joprojām nav izdevies atrisināt jautājumu par to, kas pārvaldīs VID iekšējās drošības dienestu. Tā uzdevums ir ķert negodīgos amatbrāļus, ar ko līdz šim nav īpaši veicies. “Vienotība” uzskata, ka dienests jāorganizē pēc Iekšlietu ministrijas parauga, kur tas atrodas ārpus struktūras.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viena no versijām paredz dienesta uzraudzību atstāt finanšu ministram, cita – VID ģenerāldirektoram, vēl cita – apvienot ar Iekšlietu ministrijas iekšējo drošības dienestu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm