tv3.lv

Festivālu “Positivus” Salacgrīvā “restartēs” – tas kļūs īsāks un lētāks

2018. gada 25. decembrī 19:19

Par būtiskām pārmaiņām paziņojis populārais festivāls “Positivus”. Nākamgad tas būs īsāks – un līdz ar to, saskaņā ar organizatoru teikto, apmeklētājiem pievilcīgāks. Tādā veidā biļetes būšot lētākas, bet programma- blīvāka.

“Positivus” nākamgad notiks divas, nevis trīs dienas. Pirmais mūzikas festivāls “Positivus” notika 2007.gadā, un šajā laikā tas audzējis popularitāti un sava zīmola atpazīstamību. Taču laiki mainās un pasākumu daudzveidība tiem līdzi, tāpēc festivāla rīkotājiem nākas domāt, kā saglabāt konkurētspēju.

To mēģinās panākt, atgriežoties pie divu dienu koncertiem pašreizējo trīs dienu vietā. Festivāla rīkotāji secinājuši, ka muzikāli piepildīt trīs dienas ir dārgi, kā arī divu dienu koncepts būs auditorijai pieejamāks.

Ģirts Majors
festivāla “Positivus” organizators

Līdzšinējā trīs dienu statistika parādīja, ka lielākā daļa festivāla apmeklētāju nepaliek uz visām trim dienām. Apmeklē īstenībā tikai divas dienas.

Majors stāsta, ka festivālu rīkošanas bizness ir sezonāls un viena gada griezumā nevar spriest, vai tas ir rentabls. Kopējie rezultāti tomēr esot apmierinoši, lai pasākumu turpinātu rīkot. Starp dzīvās mūzikas festivāliem Baltijā “Positivus” īsti neesot konkurentu – Lietuvā tam līdzīgi ir mazāka mēroga, bet Igaunijā notiekošais “Weekend Festival” piesaista elektroniskās deju mūzikas piekritējus, turklāt klīst runas, ka festivāls izputējis un vairs nenotikšot. “Positivus” vairāk konkurē ar atsevišķiem koncertiem.

Ģirts Majors
festivāla “Positivus” organizators

Ja Rīgā ir lielāki brīvdabas koncerti, tad cilvēki, kas izvēlas apmeklēt vienu lielāku pasākumu vasarā, tad šie lielie koncerti var būt kā izvēle. Cilvēki izvēlas aiziet uz vienu koncertu Rīgā, nevis uz visu nedēļas nogali Salacgrīvā.

Mūzikas apskatnieks Jānis Žilde vērtē, ka festivāla saīsināšana ir loģiska. Vasara daudziem mūziķiem ir nopelnīšanas laiks, tāpēc nav viegli trīs dienas piepildīt ar populāriem un pieprasītiem māksliniekiem. Žilde atminas, ka “Positivus” sakrita ar laiku, kad modē atgriezās ģitārmūzika.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā dēvētā “indie” mūzika. Tādas grupas kā “Franz Ferdinand”, “Kaiser Chiefs”, “The Killers” un tamlīdzīgi. Līdz ar to liela daļa jauniešu klausījās šāda veida mūziku un arī festivāls varēja attīstīties un augt. Tagad jaunieši, kas ir paaudze, kas apmeklē festivālus, neklausās ģitārmūziku,” stāsta Žilde.

Laikā, kad dominē deju un urbānā mūzika, “Positivus” rīkotāji izvēlējušies saglabāt sev uzticīgo publiku, nevis mēģināt pievilināt jauniešus.

“Festivāls ar šādu pašu nosaukumu turpinās attīstīties, jo es ticu, ka tiks atlasīta blīva un interesanta muzikāla programma. Jaunieši, kuriem interesē ģitārmūzika, varbūt pievienosies, bet par tādu super-lielu festivālu tas tomēr nekļūs nākotnē,” uzskata Žilde.

Savukārt Majors pauž: “Mēs mēģināsim palikt interesantāki tieši mūsu paaudzei un vecākiem. Pēdējos gados mēs koncentrējamies tieši uz jauniešu auditoriju. Mēs mēģināsim to proporciju nedaudz samazināt, bet uz to auditoriju, ar ko veidojām festivālu, pameklēt vārdus, kas interesanti viņiem.”

Līdz ar īsāku festivālu arī biļešu cenas būs zemākas. Grupas izziņos ap gadu miju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm