tv3.lv

Fenomenāls talants un stingrs raksturs! Kā Aļonu Ostapenko raksturo viņai tuvi cilvēki?

2017. gada 10. jūnijā 20:33

Sestdien, 10. jūnijā, talantīgā latviešu tenisiste Aļona Ostapenko prestižā “French Open” turnīra finālā uzvarēja rumāņu tenisisti Simonu Halepu, tādējādi pārrakstot Latvijas tenisa vēsturi. Savus treniņus pirms Francijas atklātā tenisa čempionāta Ostapenko aizvadīja Jūrmalā.

Uzlecošo zvaigzni Jūrmalā raksturo, kā meiteni ar ļoti spēcīgu raksturu. Jaunajiem tenisistiem Aļona nu kļuvusi teju par elku.

Spožie panākumi, iekļūstot Francijas atklātā čempionātā finālmačā, turklāt vien 20 gadu vecumā – tik labi sniegumu tenisā neviens cits latviešu sportists nav spējis uzrādīt. Vēl jo vairāk -Ostapenko ir pirmā tenisiste, kas pēdējo trīsdesmit gadu laikā spējusi sasniegt šī turnīra finālu, pārvarot kvalifikāciju. Kas ir viņas panākumu atslēga?

Dauga Jukša
Tenisa trenere

Es domāju, pašā pamatā ir viņas neapšaubāmi fenomenālais talants, un raksturs. Jo bumbas jušanu mēs varam iemācīt spēlēt, bet ja nav galva, un nervu sistēma, tad nevar. Viņas spēles stils, es domāju, ka tās ir jaunas vēsmas, kas ienāk sportā, jo visi sit, bet tā kā viņa – visu laiku – tas ir viņas spēles stils. Ne visi var iesist stipri, vairāk vai mazāk tas muskuļu paātrinājums nav tik liels un arī raksturā.

Jau no mazotnes Aļonu trenējusi viņas mamma, būdama līdzās katrā izšķirošajā momentā. Vien pēdējos mēnešus viņu ciešajam tandēmam pievienojusies trenere no Spānijas.

Tā kā Aļonai Latvijā nav līdzvērtīgu treniņa biedru sieviešu vidū,  viņas sparinga partneris pirms Francijas atklātā čempionāta  bija 18 gadīgais Roberts.  Abi katru dienu spēlējuši pa vairākām stundām.

Roberts
Aļonas Ostapenko sparinga partneris

Viņa treniņos ļoti cenšas, dara visu uz 100 %, tāpēc es domāju tas attaisnojās uz korta. Viņa spēlē agresīvi arī treniņos un raksturs viņai ir ļoti stingrs, viņa cīnīsies līdz pēdējam, nepadosies nekad. Man ar viņu ļoti patīk spēlēt, viņai ir tāds temps kā man patīk, tāds parocīgs temps, ļoti forši ar viņu spēlēt, viņa ir ļoti jauka meitene.

Aļona tiek slavēta ne vien par talantu, bet arī mērķtiecību.

Foto: Ostapenko ”French Open” finālā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm