Farmācijas uzņēmums apgalvo, ka atradis zāles pret cūku mēri; PVD izturas piesardzīgi

Cīņā pret Āfrikas cūku mēri, kas lielos apmēros skāris arī Latviju, pašmāju farmācijas ražotājs “Larifāns” piedāvā izmantot zinātnieku izstrādāto pretvīrusu injekciju preparātu. Pēc pētnieku domām, šīs zāles ar ļoti lielu varbūtību var izrādīties derīgas un palīdzēt izskaust bīstamo sērgu. Taču Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) pret “Larifāna” izmantošanu kategoriski iebilst, norādot, – zāles no sākuma laboratoriski jāpierāda, jāreģistrē Eiropas Zāļu aģentūrā un tikai tad var sākt domāt par to efektivitāti un likšanu lietā.

2017. gada 23. janvārī 22:52

Pretvīrusu injekciju preparātu “Larifāns” izstrādātāja, zinātniece Guna Feldmane, stāsta, ka šīs zāles neļauj vīrusiem vairoties un attīstīt slimību, kā arī stiprina imunitāti. Tiesa, līdz šim tās izmanto cilvēku ārstēšanā. Pārbaudes gan bijušas arī uz dažādiem dzīvniekiem, kas uz preparātu reaģējuši, sākot izstrādāt antivielas. Tiesa, uz cūkām un konkrēti Āfrikas cūku mēri zāles vēl nav pārbaudītas, tieši to zinātniece piedāvā tagad darīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PVD pārstāvji norāda, – visam jānotiek tiesiski, ievērojot likumus. Ja “Larifāna” izgudrotājiem šķiet, ka šis produkts var būt efektīvs cūku mēra ārstēšanā, uzņēmumam jāveic viss medikamenta reģistrācijai nepieciešamais.

Tikmēr zinātniece norāda, – ejot oficiālo ceļu, tiks iztērēti milzīgi līdzekļi un paies vairāki gadi. Tādēļ viņa vēlas ar valsts institūcijām vienoties par procedūras sākšanu no otra gala – no sākuma pārbaudīt, vai vispār cūkas uz šo zālēm reaģē. Viss, kas vajadzīgs – saimniecība, kuru jau skāris mēris.

Veterinārajā dienestā uzstāj, šādus eksperiments varētu notikt vien zinātniskā institūtā, stingros laboratoriskos apstākļos. Patvaļīgi veicot pētījumu uz mājas cūkām, Latvijai draudētu cūkgaļas eksporta aizliegums un citas sankcijas.

Otrdien, 24. janvārī, zāļu ražotājs “Larifāns” tiksies ar zemkopības ministru un PVD, lai spriestu par šā preparāta varbūtējo iedarbību uz nāvējošo vīrusu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm