"Esmu no Latvijas, tāpēc man tāds akcents!" – latviete kļuvusi par ļoti veiksmīgu personīgā zīmola treneri Lielbritānijā

Ingas Ezeras ceļš uz savu biznesu Lielbritānijā ir stipri atšķirīgs no citu tautiešu stāstiem. Nav bijis ne trauku mazgāšanas restorānā, ne “vergošanas” sviestmaižu fabrikā, jo darbs Latvijā starptautiskā uzņēmumā pavēra iespējas izmēģināt spēkus Londonā. Šis ir uzņēmējas, Lielbritānijā dzīvojošas latvietes veiksmes stāsts – tagad viņa apmāca cilvēkus dažādās pasaules valstīs, kā attīstīt savus talantus!

2017. gada 23. februārī 11:34

Pēc pieciem gadiem personāla direktores un valdes locekles amatā, pēdējos gados paralēli darbojoties ar savu biznesu, Inga Ezera beidzot ir saņēmusies veltīt savu laiku tikai un vienīgi savam aicinājumam – apmācīt cilvēkus, kā apzināties savus talantus, un kā to vislabāk pasniegt citiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā var panākt to, ka tavs sapņu darbs pats pie tevis atnāks,” apgalvo Inga Ezera, piebilstot, ka “galarezultātā nav jāsūta daudzie CV, jo tu saproti, kas ir stiprās puses, talanti, un māki to pasniegt citiem.”

Pašas sarakstīta grāmata atver durvis citās valstīs

Pirms diviem gadiem tika izdota Ingas Ezeras grāmata par veiksmīgu mērķu sasniegšanu caur personīgā zīmola veidošanu, tieši grāmata pavēra ceļu semināru vadīšanai dažādās pasaules valstīs, lai iepazīstinātu klausītājus ar savu unikālo treniņu sistēmu, kas radīta, apkopojot esošās sistēmas un balstoties uz pieredzi darbā.

Inga Ezera:

Jā, man bija bail, taču ideja par savu biznesu bija jau daudzus gadus. Kad vēl strādāju korporācijā, sāku mēģināt, lai saprastu, kā tas ir, taču baidījos, ka aiziešu prom no darba un pazaudēšu ierasto stabilitāti. Lai gan pēdējos gados darbs mani apmierināja tikai par 50%, tomēr tas nozīmēja stabilus ienākumus, katru mēnesi konkrētu ciparu bankas kontā un nomaksātus nodokļus.

Jautāju cilvēkiem, kuri aizgājuši un sākuši savu biznesu – kā tas ir, kad daudz maz nostabilizējies un pat sāc pelnīt vairāk nekā korporatīvā uzņēmumā?

Viņi saka – nu, pāris gadi paiet, kamēr attīsti savu lietu. Un es aizgāju no augsta amata ar labu atalgojumu, zinu, pastāv iespēja, ka uzreiz to līmeni nesasniegšu! Pētīju Latvijā, kādas ir iespējas manam biznesam, ja man būtu jāizvēlas, es labprāt dzīvotu Latvijā, kur gaiss ir labāks, pārtika garšīgāka un cilvēki saprotamāki. Taču diemžēl Londonā biznesa vide ir daudz labāka, vairāk iespēju.

Māca apzināties savus talantus un tos izmantot

Inga Ezera palīdz attīstīt personīgo zīmolu – māca, kā cilvēkam apzināties savas stiprās puses un talantus, kā labāk pastāstīt par sevi citiem.

Kā profesionāļiem panākt to, ka sapņu darbs pats pie tevis atnāk, kā vadītājam panākt, ka īstais darbinieks pie viņa atnāk, strādā radoši un lojāli, un kā uzņēmējam panākt, lai mērķa klients viņu atrod?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Strādāts tiek gan individuāli, gan vadīti treniņi un semināri. Viņa ir izstrādājusi savu unikālu 7 soļu metodi, kas aprakstīta viņas angliski izdotajā grāmatā “The Success Planner Book”.

FOTO

Latviešiem klibo pašapziņa?

“Ja tu paprasi vidējam latvietim, kas ir viņa stiprās puses, viņam ir stipri jāpiedomā. Ja tu paprasi, kas ir viņa vājās puses, viņš tev uzreiz nosauks,” tā savā ilggadējā darbā personāla vadītājas amatā ir secinājusi Inga Ezera.

Inga Ezera:

Cilvēki par stiprajām pusēm reti runā, reti aizdomājas. Skolā tevi tikai zvetē par to, kas tev jādara un kas jāmācās vairāk, darbavietā arī baksta uz jomām, kas nav tev stiprās, un beigās cilvēks apjūk, kas viņam vispār jādara! Vēl viena lieta latviešiem ir, ka mēs kautrējamies par sevi pastāstīt citiem, mums ir iemācīts tikums, ka dari darbu labi, tad – cerams! – pamanīs. Bet nu ne vienmēr pamana. Jāiemācās par savu darbu pastāstīt tā, lai tā nav sevis pārdošana, lai tas nāk dabiski.

“Tā nu ir, ka es arī esmu ar latviešu saknēm, tādēļ uzskatu, ka vispirms jāsaprot, kas ir tavs aicinājums, kāpēc tu dari to lietu, un kāpēc tev deg acis par to lietu, un tad izvēlies stratēģijas un rīkus, kā par to pastāstīt. Nevis skaļi kliedzot “es, es, es, es”, “nāc pie manis”, bet pastāstot, kā varu palīdzēt un pievienot vērtību. Un tas man šķiet dabīgāk un klientam noderīgāk – tāpēc arī klienti nāk,” norāda uzņēmēja.

Slefiji un Facebook – kā sevi pasniegt sociālajos tīklos?

Tāpat Inga Ezera atgādina, ka nekādā gadījumā nevajag aizmirst par sociālajiem medijiem.

“Vienu klienti iedrošināju, ka vajag būt vairāk aktīvākai Facebook, jo tur ir viņas mērķauditorija, bet viņa – es tak neiešu savus selfijus likt! Bet tev nav selfiji jāliek, tu vari likt savu teiksim, aktīvo dzīvesveidu un atziņas, padomus. Kā tas pozitīvi ietekmē veselību, noskaņojumu, darba spējas, izskatu. Viņai bizness saistīts ar aktīvu dzīvesveidu.

Es arī nelieku savus seflijus, es lieku to, kas ir mans dzīvesstils, ka dzeru kapučīno kafejnīcā un strādāju, ka ceļoju un satieku jaunus cilvēkus, ka arvien mācos, apgūstu jaunas pieejas, iedvesmas, atziņas, ko katrs var pasmelties un likt lietā.

Jo cilvēkiem interesē, kas ir aiz tā biznesa, kādi cilvēki biznesu vada, attīsta, kāpēc viņiem iet pie šīs te kompānijas, nevis pie 5 vai 6 pārējām. Un klients īstenībā pērk pakalpojumu kopā ar stāstu, pērk to vīziju. Protams, vienmēr būs klienti, kas pirks tikai lētāko, bet mūsdienās jau klients aizdomājas, kāpēc ko pērk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Interesanti, ka vadot treniņus uzņēmumos, ir trīs iespējamie iznākumi – viens, kad cilvēks sāk strādāt labāk, sāk apzināties savus talantus un mērķus konkrētajā amatā, otrs, kad cilvēks saprot, ka labāk sevi spēs realizēt citā amatā tajā pašā uzņēmumā, bet trešais, kad vispār aiziet prom no darba, saprotot, ka tas nav viņa aicinājums.

“Visi iznākumi ir labi gan darbiniekam, gan uzņēmumam,” apgalvo Inga Ezera, piebilstot – “bet pat labi, ka cilvēks aiziet projām! Jo tev nav vajadzīgs darbinieks, kurš patiesībā nav īstajā vietā un ar savus sirdi nav atdevies tam darbam un uzņēmumam!”

Kas īsti ir personīgais zīmols?

“Tā īsumā, tas ir par to, kā tu caur savu darbu un attieksmi pievieno vērtību citiem. Kā tu apzinies savu aicinājumu, stiprās puses un liec to lietā. Un – kā citi par to uzzina. Cilvēks parasti neaizdomājas par to, ka viņš var nezināt, ka kāds cits šajā brīdī varētu par viņu runāt, kā viņš izturas, kāds ir kā profesionālis. Man ir bijis, ka satieku kādu cilvēku no uzņēmuma. Un sveicināmies, es nosaucu vārdu – Inga, un viņa – ā, tu esi tā Inga! Prasu, kā, mēs esam pazīstamas? Viņa saka, jā, par tevi taču Oksfordā runāja! Un es pārsteigta – bet ko tad runāja?! Tā ka tu pat nezini, ka sveši cilvēki par tevi runā, par tavu zīmolu, kā tu esi licis cilvēkiem, ar kuriem kopā strādā, justies, kā tu dari savu darbu, kā pievieno vērtību. Un es mācu saprast, ka tam ir ļoti liela ietekme, tam, ko tu runā, kā tu dari savu darbu, vai tu ar degsmi strādā vai vienkārši izdari darbu. Cilvēki par to runā, un tas ietekmē tavas karjeras attīstību, tavu nākamo izaugsmi.”

Viens no obligātajiem treniņu uzdevumiem ir tā saucamās “lifta runas” izveidošana.

“Lai, piemēram, grāmatvedis nākamreiz, iepazīstoties atbildētu nevis “es esmu vienkārši grāmatvedis”, kas neizsaka neko un par viņu nepastāsta, bet lai pateiktu “esmu grāmatvedis, kas pievieno vērtību uzņēmumam, jo varu sakārtot pieeju nodokļiem un tos optimizēt”. Tā viņš pastāsta vairāk par sevi, pievieno vērtību darbam, ko viņš dara,” skaidro Ezera.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm