ES un NATO nekritizēšot Latviju par attieksmi pret migrantiem

2021. gada 16. augustā 20:17

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs saņēmis indikācijas no NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, ka tās nekritizēs Latviju un Lietuvu par nelegālo robežšķērsotāju neielaišanu, turklāt šādi mēs šobrīd pasargājam arī turīgās rietumvalstis, kas ir šo migrantu mērķis, vēsta TV3 Ziņas.

Jānis Sārts, NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs

“Eiropas Savienības un NATO valstis neko nepārmetīs. Vai var pārmest valstij, ja tā nodrošina savas robežas drošību pret to, ka kaimiņvalsts ļaunprātīgos nolūkos veicina nelegālo migrāciju pāri robežai. Tur varētu būt arī krimināli elementi, radikāli elementi.”

Sārts piebilst, – ja pat ANO Bēgļu aģentūra, kas tagad sākusi izvērtējumu par Latvijas īstenoto migrantu atgrūšanas taktiku, izteiks pārmetumus, Latvijai neesot par to jāsatraucas. Drīzumā gaidāma ES iekšlietu ministru sanāksme, kurā Latvija, Lietuva un Polija skaidros savas tiesības aizstāvēties pret Baltkrievijas izvērsto hibrīdkaru.

Marija Golubeva (“Attīstībai/PAR!”), iekšlietu ministre

“Nekontrolēta masveida ieceļošana, nelikumīgi šķērsojot robežu, nav pieļaujama. Neskatoties uz Baltkrievijas spiedienu, mēs uzturam šo pozīciju. Pagaidām neesmu saņēmusi skaidri negatīvus komentārus no Eiropas kolēģiem vai arī Eiropas struktūrām.”

Iekšlietu ministre un arī premjers Krišjānis Kariņš saka, – ja jau šie irākieši un citi nelegālā veidā ienākošie migranti vēlas patvērumu, tad lai to dara Baltkrievijā, jo arī Baltkrievija ir ANO dalībvalsts – tātad uzskatāma par pirmo drošo valsti, līdzko migranti ar reisu no Bagdādes ierodas Minskā.

“Baltkrievija ir parakstījusi vairākas starptautiskās konvencijas, kas attiecas uz patvērumu, un nebūtu pamata uzskatīt, ka nevar pieteikt patvērumu Baltkrievijā. Vienīgi Baltkrievijas opozicionāriem draud apdraudējums, bet pašlaik nav ziņu, ka irākiešiem rastos apdraudējums no Baltkrievijas varas puses,” skaidroja iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/PAR!”).

Pirmdien, 16. augustā, vairākas vietējās nevalstiskās organizācijas aicināja pārtraukt migrantu atgrūšanas taktiku un ļaut pieteikties patvērumam Latvijā. Premjers Krišjānis Kariņš šajā aicinājumā neieklausīsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), Ministru prezidents

“Ja šiem pilsoņiem ir sūdzības par savu mājvalsti vai viņiem tur ir grūti dzīvot, tad viņiem ir visas tiesības pieprasīt patvērumu valstī, kurā ir nonākuši, proti, Baltkrievijā. Paldies!”

Iekšlietu ministre saka, ja kādas trešās valsts pilsonis vēlas patvērumu Latvijā, tas ir jāiegūst likumīgā ceļā, proti, nokārtojot ieceļošanas vīzu, nevis nelikumīgi šķērsojot Latvijas robežu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm