Epidemiologs: Lielbritānijas Covid‑19 paveida izplatība pieaug visā Latvijā

2021. gada 9. martā 14:49

Patlaban Lielbritānijas Covid-19 paveida izplatība ir konstatēta vairumā pašvaldību un tā pieaug visā Latvijas teritorijā, otrdien valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

"Provizoriskie dati liecina, ka Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra veiktā sekvenēšana uzrāda aptuveni 20% pozitīvos rezultātus," teica epidemiologs. Pēc viņa paustā, arī "E. Gulbja laboratorijā", kas veic sekvenēšanu, apskatītajos paraugos Lielbritānijas paveids atklāts 15% līdz 25% gadījumu.

Kā norādīja epidemiologs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra dati ir par februāra vidu – līdz 23. februārim, savukārt "E. Gulbja laboratorijā" dati ir aktuālāki – par pagājušo nedēļu, tomēr tie vēl nav līdz galam apkopoti.

Kā ziņots, februāra pēdējā nedēļā pārbaudot 1071 paraugus, vismaz 9,34% gadījumu tika konstatēts Covid-19 jaunais Lielbritānijas celms, pagājušajā nedēļā valdības ārkārtas sēdē informēja "E. Gulbja laboratorijas" speciālists Miks Gavars.

Viņš norādīja, ka visplašāk jaunā Lielbritānijas paveida Covid-19 izplatība konstatēta Rīgā, kur atklāti 28 jaunā Lielbritānijas celma gadījumi. Tāpat šāda vīrusa mutācijas izplatība ir arī Preiļos – 17, Gulbenē – 11, Jelgavā – astoņi, Balvos – seši, Madonā un Salaspilī – pa četriem katrā, Kuldīgā un Daugavpilī – pa trīs katrā, Līvānos un Lubānā – pa diviem katrā, Siguldā, Ādažos, Jūrmalā, Ogrē, Dobelē, Cēsīs, Ķekavā, Krāslavā un Rēzeknē pa vienam katrā novadā.

<span style="color: #ff0000;"><strong>Lasi vēl -</strong> </span><a href="https://beztabu.tv3.lv/interesanti/ir-diezgan-skaidrs-ka-atklasies-vel-citi-paveidi-specialisti-atklaj-kas-zinams-par-jauno-lielbritanijas-celmu/" target="_blank" rel="noopener">Speciālisti atklāj, kas zināms par jauno Lielbritānijas celmu</a>

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš, vērtējot testu paraugu sekvenēšanas rezultātus, norādīja, ka šogad pusotra mēneša laikā jaunā Lielbritānijas paveida Covid-19 skaits ir palielinājies no 1% līdz 8%. Tas nozīmē, ka jaunā Lielbritānijas celma gadījumi palielinās pakāpeniski un nav sprādzienveidīgs uzliesmojums.

Lasi arī – Valdība vērtēs attālinātā darba ieviešanu, klātienē ļaujot strādāt ražojošajiem uzņēmumiem

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm