Epidemiologs: Covid‑19 testa precizitāti ietekmē paņemtā materiāla kvalitāte un vīrusa daudzums organismā

Covid-19 testa precizitāte ir atkarīga no materiāla paņemšanas, tā kvalitātes un vīrusa daudzuma organismā, medijiem skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

2020. gada 17. oktobrī 9:10

“Diemžēl arī ar Covid-19 testu daudz kas ir atkarīgs no materiāla paņemšanas momenta, kvalitātes un vīrusa daudzuma organismā,” stāstīja epidemiologs, piebilstot, ka cilvēce līdz šim vēl nav izgudrojusi nevienu laboratorijas testu, kas ir 100% jutīgs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viltus negatīvs rezultāts varot parādīties, ja, piemēram, inficētai personai beidzas inkubācijas periods. Pēc epidemiologa paustā, pastāv iespēja, ka, beidzoties inkubācijas periodam un pasliktinoties veselības stāvoklim, ar relatīvi īsu laika atstarpi Covid-19 parādās ķermenī lielākā daudzumā.

Tomēr, kā atzīmēja epidemiologs, “ja Covid-19 ir konstatēts, tad cilvēkam šis vīruss noteikti ir”. Līdz ar to viltus negatīvs rezultāts varētu parādīties, ja bijušas problēmas saistībā ar materiāla paņemšanu vai tā kvalitāti.

Savukārt, ja tests uzrāda pozitīvu rezultātu, bet simptomu nav, tad ar ģimenes ārsta starpniecību ir iespēja veikt antivielu testu, kas nosaka, vai personas organisms ir izstrādājis Covid-19 antivielas.

Lasi vēl – Vairāk nekā 60 gadījumos inficēšanās ar Covid-19 atklāta, pateicoties lietotnei “ApturiCovid”

Ja šādā gadījumā personai tiek atklātas antivielas, tad var apgalvot, ka šis cilvēks vairs nav infekciozs, skaidroja epidemiologs. “Viņu var pielikt statistikai, bet ir skaidri zināms, ka viņš ir pārslimojis,” komentēja epidemiologs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā vēstīts, ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits – 148 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem. Mirušajam nav bijušas blakusslimības.

Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 – izveseļojušās.

Lasi vēl – Latvijā no viena Covid-19 slimnieka inficējušies vēl 109 cilvēki, divi miruši

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis – 3,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā seši Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 63 pacienti, no kuriem 54 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet deviņi ir ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus aizvadītajā diennaktī no stacionāriem izrakstīti 12 pacienti, līdz ar to kopumā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm