tv3.lv

Epidemiologs: Augsta riska teritoriju sarakstam varētu pievienoties Īrija, Dānija un Grieķija

Piektdien, 14. augustā, augsta riska valstu sarakstam, no kurām atgriežoties ir jāievēro pašizolācija, varētu pievienoties Īrija, Dānija un Grieķija, pieļauj Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

2020. gada 14. augustā 8:28

Attiecīgi šajā sarakstā būtu jau 23 valstis, Perevoščikovs atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vērtējot Covid-19 izplatību kopumā, viņš akcentēja, ka situācija nav viennozīmīga. Ir tādas Eiropas valstis, kurās saslimstības rādītāji mēneša laikā pieauguši divas reizes, kamēr Latvijai izdevies saslimstību saglabāt ļoti zemā līmenī.

Viņš uzsvēra, ka galvenais infekcijas avots šobrīd ir cilvēki, kuri saslimuši ārvalstīs. Tāds ir katrs trešais gadījums. Lielākā daļa no citu saslimušo inficējas tieši no viņiem. Tāpēc galvenais patlaban ir ievērot pašizolāciju, atgriežoties no augsta riska teritorijām, kuru saraksts diemžēl katru nedēļu tiek paplašināts, sacīja speciālists.

Aktuālo valstu sarakstu SPKC ierasti publisko piektdienas pēcpusdienā. Tas būs spēkā no sestdienas, 15. augusta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm