Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“Ēnu diena 2020”: šogad skolēnu pieprasītākā nozare bijusi medicīna
Februāra vidū jau vairākus gadus norisinās “Ēnu diena”. Šogad īpaši liela skolēnu interese fiksēta par medicīnu, bet tūkstošiem skolēnu visas dienas garumā pa pēdām sekoja arī daudzu citu profesiju pārstāvjiem.
Kad citi vēl tikai dodas savās dienas gaitās, radio “STAR FM” ētera personības – Jānis Romanovskis un Baiba Sipeniece-Gavare – jau ir darba dunā. Skolēniem par darbu radio ir liela interese, trešdienas rītā ētera aizkulises izzināja piecas ēnas.
“Ir ļoti interesanti, tas, ko tu dzirdi, mašīnā braucot radio, un tas, kas notiek šeit – ir divas dažādas lietas,” saka “ēnotāja” Elīna.
Šogad “Ēnu dienā” īpašu izrāvienu piedzīvojis mediķu arods. Starp desmit populārākajām “ēnotāju” profesijām četras pārstāv tieši medicīnu. Zobārsts ir starp “ēnotāju” vispieprasītākajām profesijām, šogad ap 30 jauniešu “ēno” šīs nozares profesionāļus.
Stradiņa universitātē “Ēnu dienu” skolēni iesāka ar zobārstniecības studiju procesa izzināšanu, izmēģinot simulācijas iekārtas un paši urbjot zobus. “Šeit ir 3D tehnoloģijas, iekārtas, uz kurām var datorizēti apgūt praktiskās iemaņas zobārstniecībā, kas simulē reālu darbu uz zoba,” saka RSU Zobārstniecības fakultātes dekāna biroja vadītāja Solvita Graudiņa.
Laura Sabīne uz “Ēnu dienu” Rīgā mērojusi ceļu no Alūksnes, vēlreiz gūstot apstiprinājumu, šis būs viņas darba lauciņš.
“Zobārstniecība ir mērķis, uz ko es tiecos visu vidusskolu, centīgi trenējos eksāmeniem. Mani vienmēr saistījusi medicīna, bet zobārstniecība saista, kopš mana zobārste par to vairāk pastāstīja, un es sapratu, jā, tas varētu būt mans,” TV3 Ziņām stāsta “ēnotāja”.
Tālāk “ēnas” Stomatoloģijas klīnikā iepazina zobārsta darba ikdienu – ķirurģiju, protezēšanu un bērnu zobārstniecību. “Es vēlos iepazīsties ar zobārsta darbu, kā tas ir strādāt, mācīties, lai es zinātu, kāda būs mana nākotnes izvēle. Manuprāt, gandarījums ir tas, ka tu palīdzi cilvēkiem, lai viņi iegūtu skaistu smaidu,” saka “ēnotāja” Beāte.
Lai kļūtu par zobārstu, jāstudē pieci gadi, trešajā kursā jau sākas darbs ar pacientiem pieredzējušu kolēģu uzraudzībā.
“Tā ir profesija, kurā tu uzreiz redzi sava darba augļus, tu vari palīdzēt bērniem. Tā garoziņa ir tā, ka ir jāmācās! Vismaz pirmos divus kursus ir jākaļ, bez tā nevar,” norāda Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas vadītāja Anda Brinkmane.
Daudz “ēnotāju” trešdien biju arī daudzās valsts iestādēs, piemēram, lielu interesi jauniešos raisīja darbs Ārlietu ministrijā.
“Mani noteikti uzrunāja tā ne-rutīna, ko šī ministrija var sagādāt, manuprāt, tas ir ļoti interesanti, ka katru dienu nav jādara viens un tas pats, ir daudz izaicinājumu,” stāsta 11. klases skolēns Agris.
“Ēnu dienas” mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi izvēlēties savu karjeru.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!