tv3.lv

Engures novadā sociālās aprūpes centrā “Rauda” ar Covid‑19 saslimuši 64 darbinieki un 184 klienti

Engures novada pašvaldības sociālās aprūpes centrā “Rauda” ar Covid-19 saslimuši 64 darbinieki un 184 klienti, aģentūrai LETA stāstīja “Rauda” direktore Dace Randoha.

2021. gada 11. janvārī 18:20

Viņa informēja, ka “Raudā” patlaban strādā 156 darbinieki un dzīvo 265 seniori.

Lasi vēl: Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāts 331 Covid-19 gadījums, bet 15 pacienti miruši

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Randoha arī atklāja, ka kopš Ziemassvētkiem līdz šodienai ir miris 21 centra klients, bet stacionēti divi klienti. Viņa gan neprecizēja šo cilvēku diagnozes.

Sociālās aprūpes centrā saslimšana ar Covid-19 pirmo reizi tika konstatēta pagājušā gada 22. decembrī, kad tests bija pozitīvs diviem darbiniekiem un desmit klientiem. Kopš 15. decembra darbiniekus testē divas reizes nedēļā, bet klientus divas reizes mēnesī.

Randoha stāstīja, ka aptuveni 15 no 64 saslimušajiem darbiniekiem ir slimības simptomi un viņi patiešām jūtas slimi, bet pārējie par slimību uzzina tikai pēc testa rezultātiem.

Direktore stāstīja, ka darbinieki ir nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem individuālās aizsardzības līdzekļiem, netrūkst arī dezinfekcijas līdzekļu, taču, neskatoties uz to, infekcijas slimība ir nokļuvusi iestādē.

“Vissmagākā situācija bija gadumijā, kad saslimuši un karantīnā atradās ļoti daudzi darbinieki, patlaban septiņi jau ir izveseļojušies un atgriezušies darbā. Lai nodrošinātu klientu aprūpi, darbiniekiem ir jāstrādā vairāk stundu nekā paredz Darba likums. Par virsstundām cilvēki saņems samaksu. Mēs ceram, ka arī valsts samaksās piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos. Līdz 10.janvārim Labklājības ministrijai bija jānodod dati, bet piemaksas tiek solītas trīs mēnešu laikā,” sacīja Randoha.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par darbinieku un klientu vakcināciju, direktore norādīja, ka patlaban ir zināms, ka tas varētu notikt janvārī, februāri, bet nekādas detalizētas informācijas līdz šim neesot bijis. 12. janvārī notiks Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kur šo jautājumu plānots skatīt, teica direktore.

LETA jau ziņoja, ka vakar Engures novadā reģistrēti 63 jauni saslimušie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits pašlaik ir 140 cilvēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm