“Emocionāls sprādziens.” Trīnīšu vecāki raksturo sajūtas par lielo notikumu

30. janvārī 22:01

Rīgas Dzemdību namā pagājušajā nedēļā sagaidīti pirmie trīnīši. Šogad – divi puikas un meitene. Kā stāsta mediķi, trīnīši dzimst vienā no 10 000 dzemdību, tātad samērā reti. Jaundzimušie ir veselīgi, un viņiem klājas labi. Kā stāsta trīnīšu vecāki Dina un Jānis – viņi šajās dienās piedzīvojuši visas iespējamās emocijas, sākot no bailēm un panikas līdz milzīgai laimei.

Dina un Jānis Dabiņi Rīgas Dzemdību nama palātā klusiņām apčubina savus trīs mazulīšus. Viņi – gluži kā mammas puncī – turpina čučēt cieši kopā arī gultiņā. Emīls, Anna un Miks pasaulē nāca pirms sešām dienām. Ar jauno dzīves ritmu vecāki nu jau nedaudz apraduši, taču, uzzinot par gaidāmajiem trīnīšiem, viņi, maigi sakot, bijuši pārsteigti – jo rados neesot ne dvīņu, ne trīņu.

“Sākumā mums paziņoja, ka būs dvīņi, pēc tam – ka trīņi, bija liels pārsteigums, mēs ar vīru, godīgi sakot, pēc tā apmeklējuma parkā sēdējām un domājām, kā mums tagad dzīve mainīsies. Bet vakarā jau bijām saņēmušies, visi tie ir mūsu bērni, visus mīlam, gribam un gaidām,” saka trīnīšu mamma Dina.

Trīnīši pasaulē nākuši sveiki un veseli. Lielākais izaicinājums bijusi pati grūtniecība. “Tas bija pats, pats, pats grūtākais līdz šim, pēdējais mēnesis – es jau biju praktiski tikai uz gultas mājās, negāju no mājas ārā, vispār neko vairs nevarēju, tas bija ļoti izaicinoši. Bet tagad ir vienkārši mīlestības ritenis, darām, kas jādara. Viss tikai bēbīšu dēļ, lai viņi ātrāk veseļojas, lai viņi ātrāk stiprinās,” turpina jaunā māmiņa.

“Ja iedomājas visas pasaules emocijas, tad pilnīgi jebkura bija pēdējās dienās  – prieks, bailes, pārliecība, neziņa, laime, panika. Viss iespējamais, neaprakstāma sajūta, milzīgs emocionāls sprādziens, kaut ko tādu mūžā pirmo reizi varēju piedzīvot,” saka trīnīšu tētis Jānis.

Trīnīšus mājās ar nepacietību gaida viņu sešgadīgais brālis Jānis. “Es domāju, ka viņš neaptver, kā tas ir, kad ir trīs un ka viņi ir uz palikšanu, un ka viņi būs mājās, un ka ar viņiem jādarbojas, jo viņi raudās. Es domāju, ka to viņš nestādās priekšā, bet viņš ļoti, ļoti gaida. Jo viņš, patiesībā, man jau kādus divus gadus prasīja, kad viņam būs kāds brālītis vai māsiņa. Un tad tagad ir trīs! Jā!” teic Dina.

Emīla, Annas un Mika sagaidīšanai īpaši gatavojās arī Rīgas Dzemdību nama personāls, jo trīnīšu dzemdības ir paaugstināts risks gan mazuļu, gan mātes veselībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vai mēs viņus gaidām kā svētkus? Tad, kad mēs uzzinām to labo vēsti, ko mēs jau uzzinājām šoreiz – kad tie ir tik veselīgi bērniņi, tad jau, protams, tie ir svētki! Bet līdz tam tas ir vairāk izaicinājums, jo nekad nevar zināt to apjomu, to palīdzības apjomu, ko prasīs un kā izdodies tas viss,” norāda neonatoloģe Ilona Gulbe.

23 gadu laikā Rīgas Dzemdību namā trīnīši pasaulē nākuši 23 reizes. Ir bijuši gadi, kad trīnīšu nav vispār, bet citos – to ir bijis arī vairāk.

“Trīnīši dzimst vienā no 10 000 dzemdību. Tā kā salīdzinoši tas ir reti. Tas ir arī zināms izaicinājums nodrošināt šo ārstēšanu un aprūpi, bet mūsu kolektīvs ar to ir lieliski ticis galā,” teic Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Ar reto un skaisto notikumu trīnīšu vecākus sveikusi arī Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm