tv3.lv

EM triju nedēļu laikā plāno nākt klajā ar jauno tirdzniecības noteikumu efektivitātes izvērtējumu

Ekonomikas ministrija (EM) ar pirmajiem secinājumiem par šonedēļ ieviestā drošas tirdzniecības koncepta efektivitāti nāks klajā tuvāko nedēļu laikā, trešdien žurnālistiem norādīja EM Iekšējā tirgus departamenta direktore Inga Apsīte.

2021. gada 10. februārī 13:19

Apsīte atgādināja, ka no šīs nedēļas sākuma tirdzniecības vietās darbojas drošas tirdzniecības modelis, kas ir radīts darbībai ilgtermiņā, apzinoties, ka Covid-19 tik drīz nebeigsies. “Mums bija jārada apstākļi, lai cilvēkiem, ejot uz veikaliem, un arī pārdevējiem, uzturoties darbā, apstākļi būtu droši un līdz minimumam tiktu samazināti iespējamie inficēšanās riski,” viņa sacīja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

EM Iekšējā tirgus departamenta direktore skaidroja, ka valdība lēma ievest pakāpenisku pāreju uz drošas tirdzniecības modeli, sākumā drošas tirdzniecības konceptu testējot patlaban klātienē darbojošās tirdzniecības vietās, lai gan EM gribēja ļaut strādāt pēc iespējas plašākam tirgotāju lokam uzreiz. Patlaban visas preces drīkst tirgot pārtikas un higiēnas preču veikali, kā arī grāmatnīcas. “Pierādot, ka šis drošās tirdzniecības modelis labi darbojas, ir efektīvs, tad tuvākajā laikā varētu lemt par to, ka šo modeli varētu izmantot visā tirdzniecībā un tirdzniecībā varētu atsākties darbošanās,” sacīja EM pārstāve.

Lasi vēl: Policija šonedēļ uzsākusi 19 lietvedības par pārkāpumiem tirdzniecības vietās; visbiežāk nelieto maskas un neievēro distanci

Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta direktore, komentējot to, kad varētu atvērt apmeklētājiem visas tirdzniecības vietas, norādīja, ka tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp epidemioloģiskās situācijas. Viņa vērsa uzmanību uz izstrādāto tā saucamo “luksofora principu”, kas paredz atcelt tirdzniecības ierobežojumus, ja 14 dienu saslimstība būtu robežās līdz 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. “Ir būtiski, kā darbojas praksē, tuvākajās trīs dienās nāksim klajā ar informāciju, cik efektīvs tas ir un kā darbojas,” viņa sacīja.

“Ir būtiski saprast, kā drošas tirdzniecības modelis darbojas praksē, un tuvākajās trīs nedēļās nāksim klajā ar informāciju, cik efektīvs tas ir un kā darbojas, lai tiešām veicinātu turpmāko tirdzniecības atvēršanu,” sacīja Apsīte.

Ieskaties arī šeit: LTRK: Esošie ierobežojumi tirdzniecībā varētu saglabāties 2-3 nedēļas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa arī konkrēti neatbildēja uz jautājumu, vai ministrija nesaredz konkurences kropļošanu, ļaujot pārtikas veikaliem klātienē visu, tai skaitā arī apģērbu un apavus, tirgot, bet specializētajiem veikaliem, kas tirgo tikai apģērbus vai apavus, aizvien jābūt slēgtiem. “Ja līdz šim tika dota visiem vienlīdzīga iespēja tirgoties pēc preču sarakstiem, kas pilnībā izslēdza konkurences kropļojumu, tad saprotam, ka ilgstoši šāda situācija nevarēja turpināties. Cilvēkiem ir nepieciešamas dažādas preces, tādēļ tika pieņemts šāds lēmums,” teica EM pārstāve.

Jau ziņots, ka no 8. februāra, ievērojot “drošas tirdzniecības” principus, paredzēts spert pirmos soļus, lai atteiktos no klātienē iegādājamo preču ierobežojuma sarakstiem. Klātienē veikalos, kuros vismaz 70% preču sortimenta ir pārtikas preces, drīkstēs tirgot visu preču sortimentu. Līdzīgi arī veikalos, kuros vismaz 70% preču sortimenta ir higiēnas preces, arī drīkstēs klātienē pārdot visas pārējās preces.
Arī grāmatnīcās drīkstēs pārdot visu preču sortimentu, tātad gan līdz šim atļautās preces, gan kancelejas preces, gan grāmatas.Vairāk par izmaiņām lasi šeit: Izmaiņas izglītībā, tirdzniecībā un ceļošanā. Uzzini, kādi lēmumi pieņemti valdības sēdē

Darbu līdzšinējā ārkārtējās situācijas regulējuma ietvaros turpina aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas. Citās tirdzniecības vietās joprojām drīkst pārdot pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, dzīvnieku barību un preces, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī mājražotāju lauksaimniecības produkciju un ziedus.

No 8. februāra klātienē iegādāties drīkst elektropreču aksesuārus (vadus, pagarinātājus, lādētājus), līdzekļus kaitēkļu iznīcināšanai (dezinsekcijai un deratizācijai), kā arī, pavasarim tuvojoties, nozīmīgos stādus, dēstus, sīpolus, gumus un sēklas, substrātus un daļu materiālu augsnes ielabošanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm