tv3.lv

Elvijs Pīrants – pirmais bērns Latvijā, kas nāca pasaulē uzreiz pēc neatkarības atjaunošanas

Pēc nepilnas nedēļas Latvijā ir nozīmīga gadskārta – apritēs 30 gadu, kopš atjaunota mūsu valsts neatkarība. Tāpēc TV3 raidījums “900 sekundes”, gaidot valsts svētkus, visu šo nedēļu runā ar cilvēkiem, kuri ir valsts neatkarības vienaudži – dzimuši 1990. gada 4. maijā.

Jūrmalnieks Elvijs Pīrants piedzima 1990. gada 4. maijā plkst. 20.05. Viņš bija pirmais bērns Latvijā, kas nāca pasaulē uzreiz pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas Augstākajā Padomē. Par šo faktu avīzē ”Cīņa” pat bija raksts ar nosaukumu ”Un izdziedāja puišeli”.

“Neatkarīgo Latviju pasludināja plkst. 19.20, un plkst. 20.05 es piedzimu. Visi gavilēja, ka mēs esam neatkarīgi, tā vismaz mamma stāstīja, un tāpēc arī ir “Un izdziedāja puišeli”,” stāsta Elvijs.

Padzeltējusi avīze ir kļuvusi par ģimenes relikviju. Bet puišelis nu ir pats kļuvis par ģimenes galvu, kas gādā par sievu Sabīni, trīsgadīgu meitiņu Keitiņu un vēl vienu bērniņu, kas drīzumā nāks pasaulē.

Elvijs atzīst, ka visu mūžu viņu pavada vēl bērnībā mammas pateiktie vārdi.

“Mamma teica, – jābūt lepnam! Tu tādā datumā esi piedzimis. Un tad es atceros viņas draudzene teica, – nu tad tev ir jābūt par prezidentu,” atminas Elvijs.

Par prezidentu Elvijs vēl nav kļuvis, bet par veiksmīgu uzņēmēju gan. Viņš darbojas spiču biznesā, kas krīzes situācija vispār plaukst uz zeļ.

“Ūdeni cilvēkiem vajag vienmēr. Vajag palaistīt dārziņu. Būtībā varbūt pat vairāk tagad. Visi tagad mājās ir, visiem vajag sākt kaut ko darīt,” stāsta Elvijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elvijs uzskata, ka savos 30 gados savu kā vīrieša obligāto minimālo programmu jau ir izpildījis. “Jāuzceļ māja, jāizveido ģimene, bērns, jāiestāda koks. Kokus es esmu arī iestādījis ļoti daudz. Kādreizējos darbos mēs tur priedītes stādījām arī skolas laikā,” saka Elvijs.

Dzimšanas datums Elvija dzīvi kaut kā īpaši neesot ietekmējis. Tomēr pāris acīmredzamas priekšrocības tam noteikti ir: “Brīvdiena. Manā dzimšanas dienā vienmēr ir brīvdiena. Un vienmēr ir pacelts karogs gaisā. Tā kā svētki. Ne tikai man, bet visai Latvijai, un nevienam nav attaisnojuma, ka nevar tikt pie manis uz dzimšanas dienu.”

Šogad gan ārkārtas situācijas dēļ jubilejas svinības izpaliks. “Liela balle bija plānota. Bet es jau, kad tikai sākās ar visu šo koronavīrusu, kad bija pirmais pagarinājums līdz 14. aprīlim, jau jutu, ka nav jēgas vairāk. Tā kā es biju samierinājies jau pirms tam. Nekas, nākamgad. Svinēsim mājās, ģimenes lokā. Nekādas lielas ballītes nevaram un arī negribam rīkot, jo riska faktori ir visam apkārt,” bilst Elvijs.

Citiem gaviļniekiem un Latvijai Elvija Pīrants novēl optimismu: “Tikai pozitīvi uz priekšu! Neskatīties atpakaļ, uz pagātni. Un Latvijai, – lai būtu stipra un lai tai būtu ilga nākotne.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm