Saturs turpinās pēc reklāmas

Eksperti: epidemioloģiskā situācija Latvijā statistiski ir 10 reižu labāka nekā vidēji ES

Eksperti norāda, ka epidemioloģiskā situācija Latvijā statistiski ir 10 reižu labāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), bet patlaban lielākais izaicinājums atbildīgajiem dienestiem ir jaunā mācību gada sākums, vēsta TV3 Ziņas.

2020. gada 2. septembrī 20:06

Saeima sākusi rudens sesiju. Ņemot vērā, ka parlamenta darbā vasarā bija pārtraukums, atbildīgās institūcijas šodien aicināja atskaitīties par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Starpsesiju pārtraukumam noslēdzoties un deputātiem atsākot darbu, uz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, kas pirmā lēma par valdības rosinātajiem Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem, sēdi bija uzaicināti pārstāvji no gandrīz visām Covid-19 krīzē iesaistītajām institūcijām, lai informētu par aktuālo.

Eksperti norāda, ka epidemioloģiskā situācija Latvijā statistiski ir 10 reižu labāka nekā vidēji ES, testēšana aug plašumā, bet atklātajiem Covid-19 gadījumiem nav būtiskas tendences kāpt. Tomēr – patlaban lielākais izaicinājums atbildīgajiem dienestiem ir jaunā mācību gada sākums.

Saeimas komisijas sēdē bija plānots runāt par plašāku satiksmes ierobežojumu atcelšanu, lai Latvijas starptautiskie pārvadātāji varētu lidot uz vairāk valstīm ES un ārpus tās. Taču, ņemot vērā mācību gada sākumu, ar plašāku satiksmes ierobežojumu atcelšanu mazliet jānogaida. Atsākoties mācību gadam, tik plaša pulcēšanās nav bijusi kopš Covid-19 sākšanās. Turpmāki satiksmes atvieglojumi atkarīgi no tā, vai tuvākajās nedēļās nepasliktināsies epidemioloģiskā situācija. Tiesa gan, galvenie vīrusa izplatītāji patlaban ir tieši ceļotāji.

Vienos no lielākajiem uzsvariem konsulārajā darbā ir atturēt ceļotgribētājus no došanās uz ārzemēm. Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) pauda, ka, par spīti vispārējai informācijai un valsts iestāžu centieniem, daudzi cilvēki joprojām grib paceļot vienkārši prieka pēc.

Vienlaikus arī iekšzemē iedzīvotāji turpina būt pārgalvīgāki nekā vajadzētu, jo sevišķi attiecībā uz ballītēm pēc atļautā laika. Naktsklubi izdomājot dažādas viltības, piemēram, publiskus pasākumus maskējot par privātām dzimšanas dienas svinībām.

Papildu risku rada jaunais mācību gads – precīzāk studenti, kuri ārpus mācībām iecienījuši laiku pavadīt ballītēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas