tv3.lv

Jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā cer uz attiecību uzlabošanos

Ar pirmo vizīti pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča Krievijas nozīmētais jaunais vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs šodien sācis iepazīšanos ar Latvijas augstākajām amatpersonām.

2017. gada 3. februārī 15:18

Vēstnieka amatā Lukjanovs oficiāli stāties 7. februārī pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, taču Latvija jau ir devusi piekrišanu Krievijas vēstnieku maiņai. Lai arī pirms kāda laika Lukjanovs visai asi izteicies par NATO aktivitātēm, nostiprinot savas pozīcijas uz austrumu robežas, tomēr šodien taujāts par amerikāņu karavīru pieaugošo klātbūtni Latvijā, jaunais Krievijas vēstnieks atbildē ieturēja diplomātisku līniju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: ekrānuzņēmums

Jevgeņijs Lukjanovs, Krievijas jaunais vēstnieks Latvijā

Vai pret to ir Latvija? Nē! Tad jautājumu nav!

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iepriekš atzinis, ka jauns Krievijas vēstnieks Latvijā nenozīmē jaunas diplomātiskās attiecības, jo Jevgēnijs Lukjaniovs izpildīs Krievijā dotās instrukcijas. Taču pats Lukjanovs šodien LNT Ziņām atzina, ka viņš centīsies uzlabot abu valstu attiecības.

“Viss būs atkarīgs no manis! Tikko teicu ministram, kas bija mana pirmā vizīte pie viņa, ja dienā, kad es ieradīšos atvadu vizītē, lai dotos atpakaļ uz Maskavu, varēšu ar viņu būt vienisprātis, ka kaut par collu mūsu attiecības būs kļuvušas labākas, tad varu uzskatīt savu uzdevumu par izpildītu,” LNT Ziņām atklāja Jevgeņijs Lukjanovs.

Foto

Jaunais Krievijas vēstnieks ar dzīvesbiedri ieradās Latvijā 27. janvārī, un šodien sniegtās atbildes LNT Ziņām bija viņa pirmā intervija Latvijā.

Video: pirmā intervija ar Krievijas jauno vēstnieku Latvijā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm