Eklons: Drošības dienesti gatavojas nepieļaut nekārtības padomju pieminekļa nojaukšanas laikā

19. augustā 8:07

Tiesībsargājošās iestādes, drošības dienesti un Rīgas pašvaldība ciešā sadarbībā gatavojas tam, lai nepieļautu nekārtības Rīgā, Uzvaras parkā, esošā padomju karavīru pieminekļa aizvākšanas dēļ, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP).

Ministrs sacīja, ka Igaunijas pilsētā Narvā, demontējot pieminekļus ar padomju simboliku, lielu protestu nebija, tomēr vienlaikus viņš atzina, ka Latvijā piemineklis ir lielāks un ar sarežģītāku vēsturi.

“Tieši tam mēs gatavojamies, tieši tam gatavojas visi drošības dienesti un Rīgas pašvaldība, un mēs ciešā sadarbībā arī gatavojam visa veida scenārijus, un pilnīgi noteikti būsim gatavi rīkoties, pieņemt lēmumus un darboties, nepieļaut, lai potenciālās nekārtības varētu izraisīt kādu lielāku ažiotāžu,” sacīja Eklons.

Vaicāts, vai policijai dažādos līmeņos nebūtu jāpārskata vadlīnijas, kā adekvāti reaģēt situācijās, kad notiek Krievijas iebrukuma Ukrainā slavēšana, Ukrainas atbalstītāju aizskaršana vai kādi citi tamlīdzīgi naida noziegumi, Eklons atbildēja, ka pareizi reaģēt ir ļoti būtiski, tomēr šādu gadījumu esot ļoti maz.

“Tie gadījumi ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi, bet parasti izskan tik skaļi un tiek izskatīti tik plaši, ka uzreiz šķiet, ka tā ir kāda mega kopēja problēma. (..) Šie visi gadījumi ir tieši tik jūtīgi, ka tādu [gadījumu], par kuriem jūs neuzzināt, vienkārši nav,” norādīja ministrs.

Kā ziņots, līdz rudenim Rīgā tiks nojaukts Latvijas okupācijas laikā uzceltais padomju karavīru piemineklis Pārdaugavā, Uzvaras parkā. Pastāv bažas, ka šā notikuma dēļ varētu tikt rīkotas protesta akcijas, no kurām par vienu jau paziņojusi Latvijas Krievu savienība (LKS).

LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs partijas “Facebook” vietnē informē, ka iesniedzis pieteikumu par protesta akcijas rīkošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Protests plānots pirmdien, 22. augustā, plkst. 19.00. Pasākums iecerēts Uzvaras parka galā, laukumā aiz šā pieminekļa.

Mitrofanovs informē, ka ir savākti vairāk nekā 10 000 parakstu pret pieminekļa nojaukšanu. Tie esot iesniegti Eiropas Savienības struktūrās.

LKS arī vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), lai tiktu ierosināts referendums par pieminekļu turpmāko likteni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm