tv3.lv

Eiropraids notiks Vērmanes dārzā, Antiglobālistu protestam piedāvā mainīt norises vietu

20. jūnijā pie Vērmanes dārza notiks biedrības Mozaīka pieteiktais Eiropraids, savukārt biedrībai Antiglobālisti Rīgas pašvaldība piedāvās citu norises vietu – pie Vērmanes dārza Merķeļa ielā, šodien lemts sapulcē, kurā piedalījās Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), tiesībsargājošo institūciju pārstāvji un pasākumu pieteicēji.

2015. gada 8. jūnijā 13:11

Mozaīkas pasākumam tiks nedaudz mainīts pieteiktais maršruts, lai šādi sagādātu mazāk neērtību iedzīvotājiem, žurnālistiem pastāstīja Radzevičs. Viņš arī akcentēja, ka Antiglobālisti pasākumu pieteikumu domē iesniedza agrāk nekā četrus mēnešu pirms normatīvos noteiktā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mozaīkas pārstāve Kristīne Garina žurnālistiem norādīja, ka iespējamie protesti no sabiedrības puses biedrību nebaida. “Šādi gājieni ir demokrātijas sastāvdaļa. To mērķis ir parādīt, ka ir tādi cilvēki pasaulē,” pauda Garina.

Antiglobālistu pārstāvis Andris Orols žurnālistiem norādīja, ka pasākuma norises vietu mainīt nevēlas, tādēļ pašvaldības lēmumu pārsūdzēs. Tāpat viņš nepiekrīt pašvaldības teiktajam par termiņu neievērošanu, joprojām uzskatot, ka Antiglobālistiem atbilstoši likumam ir priekšroka.

Orols arī norāda, ka gadījumā, ja Mozaīkai ļaus rīkot pasākumu vietā un laikā, kuru biedrība Rīgas domē esot pieteikusi pirmā, Antiglobālisti biedrības sapulcē lems par tālāko rīcību. Nesankcionētus pasākumus gan Antiglobālisti nerīkošot.

“Vai nu uz domi tiek izdarīts spiediens no ārvalstu diplomātiem, jeb arī dome strādā jautrie puiši un meitenes, un viņi mēģina atļaut Vērmanes dārzā rīkot praidu saviem domubiedriem, bet neļauj mums,” žurnālistiem sacīja Orols.

Pasākumā kārtību nodrošinās policija. Rīgas domē uzsver, ka drošības pasākumi būšot ievērojami, jo Eiropraidā piedalīsies arī augstas amatpersonas. Tāpat būs arī satiksmes ierobežojumi, par kuriem sabiedrība tiks laicīgi informēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, februārī Antiglobālisti Rīgas domē pieteica pasākumus no 13. līdz 21. jūnijam Vērmanes dārzā. Sākotnēji tiem tika norādīts ironisks mērķis, kā “smēķēšanas, alkoholisko dzērienu un perversiju popularizēšana”, taču biedrība no Rīgas domes saņēma atteikumu. Domē skaidroja, ka pasākumā nevar notikt prettiesiskas darbības. Pēcāk biedrība atbilstoši likumdošanai noformulējusi pasākumu mērķi, norādot, ka tiks popularizētas ģimenes vērtības un nosodītas perversijas. Plānotais dalībnieku skaits – 500 līdz 1000 cilvēku.

20.jūnijā gājienu un sapulci jeb Eiropraidu pie Vērmanes dārza vēlas rīkot biedrība Mozaīka. Gājiens sākotnēji tika pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce – Vērmanes dārzā.

Kā pasākuma mērķis minēts “veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju”. Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Jau ziņots, ka vairākas sabiedriskās organizācijas paudušas nosodījumu gaidāmajam pasākumam. Biedrība Antiglobālisti mēģinājusi nepieļaut tā norisi, pasākuma laikā piesakot citus pasākumus. Pret Eiropraida norisi Antiglobālisti pie domes rīkoja arī piketu, aicinot cilvēkus parakstīties pret tā norisi Rīgā. Nosodījumu Eiropraidam paudis arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm