tv3.lv

E‑veselības sistēmā notikusi ļaunprātīga ielaušanās, paziņo Barča

Pagājušajā ceturtdienā e-veselības sistēmā ir notikusi ielaušanās, – tā šorīt Latvijas Radio paziņoja Saeimas sociālo lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Par notikušo ziņots arī premjeram Mārim Kučinskim un jautājumu sākušas pētīt drošības iestādes. 

2018. gada 16. janvārī 8:16

Kurš ir atbildīgs par sarežģījumiem, kurus radījusi miljoniem vērtā e-veselības sistēma? To šodien mēģinās noskaidrot Saeimas Sociālo un darba lietu komisija. Uz komisijas sēdi aicināti ne vien mediķi un ierēdņi, bet arī Ģenerālprokuratūras pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No 1. janvāra e-veselības sistēmas lietošana ir obligāta. Tagad receptes un slimības lapas ar atsevišķiem izņēmumiem pieejamas tikai elektroniski. Jau pirmajā jaunā gada darba dienā sistēmas lēnās un nestabilās darbības dēļ daudzi pacienti palika bez zālēm.

Ģimenes ārstu darbs bija kļuvis teju neiespējams, un kompensējamo medikamentu saņemšana aptiekās prasīja ilgāku laiku. Ārstu biedrība, kuras pārstāvji arī šodien piedalīsies sēdē, aicinājusi atbildīgo meklēšanai izveidot parlamentāro izmeklēšanas komisiju. Tikmēr Saeimas Publisko izdevumu komisija lūgusi ģenerālprokuroru sniegt vērtējumu, cik lietderīgi iztērēta projektam atvēlētā nauda.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm