Dzīvnieku patversmēs pēdējā pusgada laikā arvien biežāk nonākuši lauksaimniecības dzīvnieki

Dzīvnieku patversmēs Latvijā novērota jauna tendence – pēdējā pusgada laikā te nonākuši vairāki lauksaimniecības dzīvnieki – kazas, auns un truši, vēsta raidījums “900 sekundes”.

Īpaši šokējošs bijis pēdējais gadījums – augusta beigās Rumbulas mazdārziņos bez pieskatīšanas uz vairākām dienām vienas pašas bijušas atstātas piecas kazas, un viena no viņām palīdzību tā arī nebija sagaidījusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar īpašiem kazu našķiem un gardumiem ejam ciemos pie četrām kaziņām, kas dzīvnieku patversmē “Ulubele” uzturas jau divas nedēļas.

Viena kaza pagaidām dzīvo atsevišķi, jo ir pārāk valdonīga, badās un atņem barību pārējām, stāsta patversmes vadītāja Ilze Džonsone, bet citas sadzīvo draudzīgi un ir adoptējušas.

“Šeit mums ir trīs kaziņas. Redz, kā viņas skrien pie tevis, jo kazām neder tikai siens vai zāle, bet viņām obligāti katru dienu jādod zari…” stāsta Džonsone.

Augusta beigās tika saņemta ziņa, ka Rumbulas mazdārziņu teritorijā bez pieskatīšanas vairākas dienas dzīvo piecas kazas, stāsta Ilze. Atbraucot uz vietas, viena jau bija mirusi. Viena kaza bija absolūti sapinusies pavadās pie nograuztā koka un bija kritiskā stāvoklī. Tagad, par laimi, tā ir jau atkopusies. Atpakaļ uz mazdārziņiem šie dzīvnieki vairs neatgriezīsies.

“Ir tomēr tādas bezatbildīgas personas, kas grib audzēt daudz ko, bet nevar un dara pāri dzīvniekiem – pazaudē viņus vai neliekas nezinis. Mēs braucam uz izsaukumiem, kopā ar policiju reaģējam, glābjam dzīvniekus no varmākām. Piespiedu kārtā mums ir ne tikai suņi un kaķi,” stāsta dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēdējā pusgada laikā “Ulubelē” ir nonākušas astoņas kazas, auns un vairāki eži. Pirmā kaza bija atrasta Jaunciema gatvē ielā. Turklāt izrādījās, ka viņa ir mazuļu gaidībās. Jūlijā šī kaza, kurai dots vārds Lēdija Gāga, sagaidījusi arī divus kazlēnus. Patversmes darbinieki ir iemācījušies slaukt, un piens tiek diviem kazlēniem, jo Lēdija atteikusies pati viņus barot.

Lauksaimniecības dzīvnieku kļūst arvien vairāk, tāpēc ir ļoti nepieciešama brīvprātīgo palīdzība. “Sagādāt zāli vai sagriezt zariņus, jo, kamēr vēl ir svaigas lapas, tas ir ļoti nepieciešams. Gan mammai, gan bērniem, gan mūsu melnajam aunam Toļikam,” aicina dzīvnieku patversmes “Ulubele” pārstāve Diāna Elekse.

Jaunais auniņš Toļiks “Ulubelē” nonācis pirms pusotra mēneša. Viņš bija pamanīts zem Baltezera kanāla tilta. Vairākas dienas saimnieks nebija pieteicies, tāpēc viņš bija nonācis patversmē.

Kā auniņš Toļiks nokļuva zem tilta Baltezerā, var tikai minēt, bet, pēc patversmes vadības domām, cilvēku rīcība bieži vien ir ļoti bezatbildīga. Piemēram, vairāki no šiem trušiem bija vienkārši izmesti atkritumu konteinerā Purvciemā. Visus šos dzīvniekus adopcijai, visticamāk, nepiedāvās, bet gala lēmums vēl nav pieņemts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm