Dziesmu un deju svētku norisei vajag aptuveni 1000 brīvprātīgo

Tepat Latvijā – līdz dziesmu un deju svētkiem atlicis mazāk nekā pusgads. Lai šo piecgades notikumu varētu vieglāk īstenot, tiek meklēti brīvprātīgie, kuri būtu gatavi pielikt arī savu roku svētku radīšanā. Kopumā būtu vajadzīgs aptuveni tūkstotis brīvprātīgo un šobrīd izskatās, ka atsaucība ir patīkami liela un uz brīvprātīgo vietām veidosies konkurence, vēsta TV3 Ziņas.

Laura Sabīne Taurmane ir viena no tiem vairākiem simtiem cilvēku, kuri jau izrādījuši vēlmi kļūt par brīvprātīgo gaidāmajos Dziesmu un deju svētkos. Viņa kā dalībnieks tajos piedalījusies trīsreiz. Uzsākot studijas Rīgā, dejošana gan likta pie malas, taču vēlme svētkos iesaistīties ir palikusi.

Laura Sabīne Taurmane
vēlas būt brīvprātīgā

“Ja tu no agras bērnības piedalies un mazs ķipars dejo Daugavas stadionā, tur jau rodas tā gribēšana atkal atgriezties. Tāpēc šogad izlēmu, ka nepalikšu malā un arī iesaistīšos šajā brīnišķīgajā tradīcijā, jo tai šogad paliek arī 150 gadi. Ko es no šī visa sagaidu? Pozitīvu pieredzi, iespējams, iegūt arī labus draugus un galvenokārt sniegt jau kaut kādu savu artavu šajā visā procesā.”

Savukārt Krišjānis kā brīvprātīgais iesaistījās iepriekšējo svētku norisē pirms pieciem gadiem. Viņš to salīdzina ar piedzīvojumu, kas palicis atmiņā joprojām.

Krišjānis Bite
iepriekšējo Dziesmu un deju svētki brīvprātīgais

“Emocijas vēl aizvien ir spilgtas. It īpaši tagad, kad svētki nāk tuvāk, tās emocijas kaut kā uzjundī atkal. Viens ir būt daļai no svētkiem un otrs – satikt fantastiskus cilvēkus, līdzīgi domājošus, ar kuriem man vēl tagad ir kontakts saglabājies. Brīvprātīgajiem bija iespēja redzēt visus šos gan lielos, gan mazos pasākumus, jo tie pasākumi ir neskaitāmi.”

Veiksmīgai svētku norisei kopumā šogad būs nepieciešamas aptuveni 1000 brīvprātīgo darba roku. Organizatori norāda – tie meklē motivētus cilvēkus. Jāpalīdz būs dažādos darbos – sākot ar darbošanos informācijas centros, beidzot ar vietu ierādīšanu un ūdens izdalīšanu dalībniekiem.

Inga Vasiļeva
Dziesmu un deju svētku pārstāve

“Mēs, protams, gaidām motivētus cilvēkus, kuriem ir vēlme izzināt dziesmu svētku procesu no otras puses. Un tos, kuri ir tiešām gatavi veltīt laiku no 20-40 stundām šajā svētku laikā tieši brīvprātīgajam darbam. Jārēķinās, ka dienā darbs var aizņemt vismaz četras stundas. Mums nav nekāda vecuma ierobežojuma. Ja jūtat sevī degsmi un vēlmi jūs noteikti varat pieteikties.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nekāda samaksa par brīvprātīgo darbu nav paredzēta, taču par brīvā laika veltīšanu svētkiem paredzēti vairāki motivējoši bonusi.

“Mēs ļoti mīlam savus brīvprātīgos. Mēs viņus gan paēdināsim, viņiem būs iespēja bezmaksas braukt sabiedriskajā transportā un, protams, viņiem būs iespēja arī tikt uz ļoti daudziem svētku pasākumiem bezmaksas,” stāsta Dziesmu un deju svētku pārstāve.

Potenciālo brīvprātīgo atsaucība gan jau šobrīd ir liela, tādēļ paredzams, ka par iespēju palīdzēt svētku norisē būs pat zināms konkurss.

Inga Vasiļeva
Dziesmu un deju svētku pārstāve

“Ir ļoti liela aktivitāte, ir ļoti liels pieprasījums. Ja mēs salīdzinām pret iepriekšējiem svētkiem, mums pat ir bijuši pagarinājumi, lai pieteiktos uz brīvprātīgo darbu, tad šajā gadā mēs jūtam, ka tā interese ir ļoti liela.”

Tikmēr Krišjānis šogad šajā konkursā nepiedalīsies. Pirms pieciem gadiem iedvesmots, viņš kļuvis par svētku dalībnieku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Redzot skaistos dejotājus un kopkori kopā ar skatītājiem dziedot “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, es sapratu, nē, es beidzot gribu savu sapni piepildīt un būt dalībnieks. Un šogad es to arī piepildīšu kopā ar tautas deju ansambli “Līgo”,” stāsta Krišjānis.

Dziesmu un deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Savukārt brīvprātīgo pieteikumi tiek gaidīti līdz 17. februārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm