Dziesmu svētku estrāde tiks paplašināta; līdz 2018. gadam tiks pabeigts tikai pirmais rekonstrukcijas posms

Pēc divarpus gadiem, kad Mežaparka estrādē atkal skanēs Dziesmu un deju svētku koncerti, tā varēs uzņemt vairāk dziedātāju un priekšnesumus varēs redzēt vairāk skatītāju. Nolemts, ka vēsturiskā estrāde līdz 2018. gada jūlijam piedzīvos rekonstrukcijas pirmo posmu.

2016. gada 21. janvārī 20:29

Šobrīd uz Dziesmu svētku estrādes vienlaikus droši var atrasties tikai 7400, kaut svētku rīkotāju prasība ir par 13 000 dziedātāju vienlaicīgu atrašanos estrādē. Trūkst arī skatītāju vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas simtgades dziesmu svētkus 2018. gadā klātienē varēs vērot vairāk cilvēku. Skatītāju sektors, kas šobrīd piemērots ziemas prieku baudīšanai, tiks paaugstināts un pagarināts, līdz ar to skatītāju vietas būs vairāk.

Foto

Tas ir tikai Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas pirmais posms, jo līdz Dziesmu svētkiem 2018. gadā plašākus pārbūves darbus nebūs iespējams paveikt.

Pilnu Mežaparka rekonstrukcijas projektu, pārbūvējot estrādi, lai tajā vienlaikus varētu atrasties 14 tūkstoši dziedātāju un vismaz divreiz vairāk skatītāju, plānots realizēt līdz Dziesmu svētku 150 gadu jubilejai – 2023. gadā. Tas izmaksās 30 miljonus eiro, un to varētu veikt Rīgas dome, taču tam nepieciešams valsts aizdevums.

Dziesmu un deju svētku padome nolēmusi, ka Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki 2018. gadā norisināsies jūlija pirmajā nedēļā, no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Lēmums par Dziesmu svētku norises laiku vēl jāapstiprina Ministru kabinetā, un tad sāksies darbs pie svētku sagatavošanas.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm