tv3.lv

“Dziesmu karu” dalībniece: Dziesma nomierina un silda to sirdi

“Dziesmu karos” piedalās arī sieviešu koris “Minjona”. Vienai no tā dalībniecēm, rīdziniecei Žanetei Andžānei, ģimenes dzīve ir cieši saistīta ar Dziesmu svētkiem. Rīdziniece Žanete Andžāne dzied, cik sevi atceras. Un var teikt, ka pat vēl ilgāk.

Žanete Andžāne
sieviešu kora “Minjona” prezidente

Mūzika mūsu ģimenē vienmēr ir bijusi. Man mamma piedalījās Dziesmu svētkos tajā gadā, kad es dzimu vasarā. Tā kā vēl pirms manas dzimšanas es jau biju pirmajos Dziesmu svētkos piedalījusies. Tā kā tas koris uz dziesma vienmēr ir nākuši līdzi mūsu ģimenē.

Sakumā skolas koris un tad jau 16 gadu vecumā – sieviešu kolektīvs ”Minjona”. Toreiz viņa korī bija visjaunākā. Bet tagad – jau ir tā prezidente.

Žanete Andžāne
sieviešu kora “Minjona” prezidente

Man tas jau ir kā dzīves veids. Jo tie mēģinājumi mums ir divas reizes nedēļā, un tie ir reizēm smagi,jo mēs tomēr ejam uz kaut kādu mērķi un rezultātu. Mēs arī piedalāmies dažādos starptautiskos konkursos. Tas reizēm ir smags, ko mēs pavadām tajā mēģinājumu stundās. Bet tas kopējais gandarījums, kas ir pēc tam stāvot uz skatuves, vai ir tas ir koncerts, vai konkurss, nu tās sajūtas ir to vērtas.

Tā ir sakritis, ka sievietes personīgā dzīve ir cieši saistīta ar Dziesmu svētkiem. Iepriekšējos svētkos rīdziniece Žanete Andžāne apprecējās, bet īsi pirms šiem – viņai piedzima dēls. Puika ir tikai divas nedēļas vecs. Bet “Koru karus” jaunā mamma nu nekādi nevarēja laist garām. Viņa stāsta: “Tā ir mana atbildība un mana sirds lieta, un neizdevās to palaist garām. Gribās to mirkli piedzīvot ar savām meitenēm. Savu kolektīvu. Tā dziesma jau ir, kas nomierina un silda to sirdi. Dod kaut kādu gandarījumu un prieku arī pēc garās darbadienas, kad reizēm var aizbraukt un nosacīti gan strādāt, gan atbrīvoties, gan atslābināties.”

Pateicoties vecmammas atbalstam, kura speciāli Dziesmu svētku laikā devās atvaļinājumā, lai palīdzētu pieskatīt mazuli, Žanete piedalījās koru cīņā un viņas pirmais soprāns skanēja spoži.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr, gan ar prieku, gan ar nožēlu mamma secinājusi, ka šoreiz Dziesmu svētku koncertos piedalīties nevarēs.

Žanete Andžāne
sieviešu kora “Minjona” prezidente

Ir ļoti žēl, ka netikšu, bet tas mazais, kas ir mājās atsver to rūgtuma sajūtu, kas ir nepiedaloties šajos svētkos.

Un jau tagad gan vecvecākiem, gan mammai ir pilnīgi skaidrs, ka mazais puika izaug muzikāls.

“Mēs dziedam šūpuļdziesmas, viņš arī ir ļoti daudz izklausījies “Minjonas” repertuāru visu šo laiku, gaidību laikā,” stāsta Andžāne.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm