tv3.lv

“Dziesmai un mūzikai ir īpaša nozīme” – Barikāžu laiks grupas “Pērkons” solistes atmiņās

20. janvārī 11:22

20. janvāris ir Barikāžu aizstāvju atceres diena, un tai par godu gan Rīgā, gan citviet Latvijā norisinās dažādi atceres pasākumi. Barikādes Rīgā bija viens no Trešās atmodas laika jeb “dziesmotās revolūcijas” izšķirīgajiem brīžiem, kad tika sprausts ceļš uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu.

Tieši Doma laukums bija viena no pirmajām un nozīmīgākajām Barikāžu aizstāvju pulcēšanās vietām. Ugunskuri, kravas auto, satraukums cilvēku sejās. To visu var redzēt fotogrāfijās no Barikāžu laika.

Šodien, 31 gadu vēlāk, Doma laukumā ugunskuru gan nav, taču ir izstāde ar barikāžu laika liecībām, ir svētku un lepnuma sajūta, un ir brīvība.

Mīļums, brālīguma sajūta, aizkustinājums – tāds Barikāžu laiks ir palicis dziedātājas un grupas “Pērkons” solistes Ievas Akurateres atmiņās.

Dziesmai un mūzikai ir īpaša nozīme, it sevišķi sarežītos brīžos. Grupa “Pērkons” Barikāžu laikā visiem spēkiem centās uzturēt spēku un ticības garu.

“Lai turētu garu, lai būtu silti arī emocionāli, lai būtu kopības sajūta. Dziesma ir emocionāls koncentrācijas lādiņš. Paši cilvēki dziedāja pie ugunskuriem, bet kad piegāja klāt ar ģitāru un kopā ar viņiem uzdziedāja, tad visiem uzreiz palika drošāk,” stāsta dziedātāja.

Barikāžu laiks visiem saistās ar ļoti īstenu patriotismu. Vaicāta par to, kāds šobrīd izskatās patriotisms, grupas “Pērkons” soliste norāda, ka zina daudzus jauniešus, kuriem patriotisms ir kā dārgums un caur to viņi muzicē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, ka mana vecuma cilvēkiem tas ir vēl dabiskāk, jo mēs esam bijuši tieši tajos laikmeta griežos, kad Latvija kļuva par brīvu valsti,” norāda dziedātāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm