Dzēšot kūlas ugunsgrēku, Kuldīgas novadā cietis glābējs

Kuldīgas novadā ceturtdien, dzēšot kūlas ugunsgrēku, cietis glābējs, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

22. aprīlī 10:10

Plkst.12.17 tika saņemts izsaukums uz Rendas pagastu, kur dega kūla divu hektāru platībā. Veicot dzēšanas darbus, cieta viens glābējs, kurš nodots mediķiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 37 kūlas ugunsgrēki, no kuriem platības ziņā lielākie bija Augšdaugavas novada Demenes pagastā, kur dega 20 hektāri kūlas, bet Jēkabpils novada Krustpils pagastā pērnā zāle dega 12 hektāru platībā. Kopš šī gada 13.februāra, kad tika reģistrēts pirmais kūlas ugunsgrēks, dzēsti jau 1052 pērnās zāles ugunsgrēki.

Tāpat ceturtdienas vakarā glābēji steidzās uz izsaukumu Mārtiņa Peniķa ielā Rīgā, kur dega kūla sešu hektāru platībā un stiprā vēja dēļ uguns strauji izplatījās.

Ceturtdien saņemts izsaukums arī uz Olaines pagastu, kur dega meža jaunaudze trīs hektāru platībā un pastāvēja izplatīšanas draudi uz blakus esošam mājam. Notikuma vietā strādāja desmit VUGD glābēji, izmantojot četras autocisternas, un Valsts meža dienesta ugunsdzēsēji.

Situācijas novērošanai tika izmantots drons. Pēc vairāku stundu dzēšanas šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 92 izsaukumus – 68 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 37 bija kūlas un 12 meža ugunsgrēki, 26 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukums bija maldinājumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm