tv3.lv

Dumpis: Vienlaikus slimojot daudziem, jebkura vīrusa infekcija var pasliktināt hroniskas slimības

Situācija slimnīcās pasliktināsies ne tikai ar Covid-19, bet arī citu slimību pacientiem, trešdien, 19. janvārī, intervijā prognozēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

19. janvārī 21:42

Viņš Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” pauda, ka patlaban no slimnīcās ārstētajiem lielākā daļa vēl ir delta paveida pacientu, tomēr stacionāros ir arī omikrona paveida Covid-19 pacienti, kuru stacionēšanas procents gan esot zemāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dumpis izcēla, ka tieši pacientiem ar hroniskām slimībām, inficējoties ar Covid-19, varētu pasliktināties veselības stāvoklis, kas ir risks slimnīcām.

Uga Dumpis
Latvijas Universitātes profesors

“Jāsaprot, ka vienlaikus slimo milzīgs skaits Latvijas iedzīvotāju un jebkura vīrusa infekcija var pasliktināt hroniskas slimības. Tā kā, protams, situācija slimnīcās pasliktināsies, ne tikai uz šo tā saucamo kovida gultu rēķina, bet arī uz citu – ne kovida pacientu rēķina.”

Infektologs atturējās prognozēt precīzu stacionēto skaita pieaugumu, proti, kad slimnīcās varētu būt ievietoti 800 pacientu ar Covid-19, kas, pēc veselības ministra iepriekš paustā, nozīmētu stingrāku epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanu no valdības puses. Viņš norādīja, ka, ja skatās uz dažādu Eiropas valstu piemēriem, situācija ir ļoti atšķirīga.

Atbildot uz jautājumu par 12 līdz 18 gadu vecu jauniešu vakcināciju pret Covid-19, Dumpis atzīmēja, ka patlaban nav plānots steigties ar lēmumu atļaut balstvakcinēties arī šā vecuma personām, jo tas neatrisinās pusaudžu saslimstības problēmu.

“Es domāju, ka mēs gaidīsim Eiropas Zāļu aģentūras lēmumu, un tas varētu būt par 16-18 gadīgiem pusaudžiem. Bērnu situācija un vakcinācija tomēr ir citādāka nekā citu vecuma grupu vakcinācija. Tajā pašā laikā es gribētu uzvērt, ka balstvakcinācija pārējiem tiešām ir ļoti, ļoti nepieciešama,” pauda Latvijas Universitātes profesors.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm