Dumpis: Būtu jāsāk domāt par cilvēku kontaktu ierobežošanu

Komentējot to, ko rāda skaitļi, un to, ko viņš redz slimnīcās, valsts galvenais infektologs Uga Dumpis prognozē, ka tuvākie divi mēneši būs ļoti sarežģīti. Prognozējot, ka tuvākās nedēļas laikā dienā inficēto skaits pārsniegs 3000, Dumpis saka, ka būtu nepieciešams atkal domāt par kontaktu ierobežošanu.

Epidemioloģiskā situācija valstī ir ļoti sarežģīta, un tuvākās nedēļas laikā pat varam sagaidīt inficēšanās gadījumu skaita dubultošanos, tā norāda valsts galvenais infektologs Uga Dumpis. Lai gan šobrīd stacionāros situācija ir stabila un kontrolējama, ikdienas darbu sāk jūtami apgrūtināt personāla slimošana un nonākšana kontaktpersonu statusā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uga Dumpis
infektologs, Latvijas Universitātes profesors

“Darbinieki kļūst par kontaktpersonām, un tas ir atšķirībā no iepriekšējā viļņa, kad vakcīnas ļoti labi darbojās un nebija tik plašas saslimšanas bērnu vidū, tad tagad mums ir zināmas problēmas ar personāla pieejamību, mēs gatavojamies uz stāvokļa pasliktināšanos.”

Profesors šobrīd norāda, ka kovidstatistikā redzamie skaitļi ataino gan Jaunā gada ballītes, gan arī to, ka omikrons skar pirmreizējo vakcināciju saņēmušos.

Uga Dumpis
infektologs, Latvijas Universitātes profesors

“Viens ir ballītes, bet otrs ir šis vīrusa paveids, kas viegli inficē vakcinētos, kas nav saņēmuši balstvakcināciju un pārslimojuši atšķirībā no citiem variantiem. Omikrona paveids ļoti viegli inficē šīs divas grupas. Mums viņiem ir dotas lielākas brīvības – dodas uz darbu, kultūras pasākumiem tādējādi arī pieaug šo gadījumu skaits.”

Profesors norāda, ka būtu jāsāk domāt par kontaktu ierobežošanu.

Uga Dumpis
infektologs, Latvijas Universitātes profesors

“Es nedomāju “lokdaunu”, bet izklaides un nevajadzīgas pulcēšanās, sevišķi telpās varētu pārdomāt, jo prioritātēm jābūt skolām un darbavietām. Pārējo uz kādu laiku var apturēt, ja samazinām viļņa intensitāti, samazinām vienlaicīgu daudzu cilvēku saslimšanu. Mūsu interesēs ir bremzēt to vilni, tādējādi saglabājot sabiedrībai svarīgas funkcijas – slimnīcas, skolas un arī svarīgās darbavietas.”

Veselības ministrs gan izteicies, ka, epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, var nākties lemt par papildu ierobežojumiem. Viens no indikatoriem inficēšanās gadījumu skaista pieaugumam līdz 3000 dienā – ja slimnīcu noslodze tuvojas 800, kā arī signāli, ka nozarēs var iestāties kritisks darbinieku trūkums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm