Drīzumā varētu izsludināt Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta metu konkursu

2022. gada 5. decembrī 9:30

Drīzumā, iespējams, jau šomēnes, varētu tikt izsludināts Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta metu konkurss, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Puntulis stāstīja, ka darbs pie koncertzāles būvniecības plānošanas norit pilnā sparā un tieši patlaban tiek gaidīts Rīgas domes saskaņojums metu konkursa nolikumam. Puntulis cer, ka saskaņojumu izdosies iegūt jau drīzumā, lai jau decembrī varētu pagūt izsludināt šo konkursu.

Nākamgad līdz ar to varētu tikt izsludināts konkurss koncertzāles būvniecības abām kārtām, piebilda ministrs.

Vaicāts par iespējamo Nacionālās koncertzāles būvniecības sadārdzinājumu, Puntulis atbildēja, ka nozarē izmaksas mainās katru dienu, tāpēc šobrīd mēģināt to prognozēt nebūtu pareizi.

Vaicāts, vai šādas ekonomiskās krīzes apstākļos joprojām ir pārliecināts, ka akustiskās koncertzāles būvniecība ir nepieciešama, ministrs atbildēja, ka absolūti nešaubās par to, turklāt viņš piebilda, ka tad, kad faktiski nonāks līdz būvniecībai, daudz kas jau atkal varētu būt mainījies.

“33 gadus mēs esam par to strīdējušies. Beidzot mums ir lēmums, beidzot esam ceļā uz to. Tagad kaut ko atlikt būtu neprātīgākais, ko mēs varam darīt,” sacīja Puntulis.

Kā ziņots, augustā Kultūras ministrija (KM), Rīgas dome un SIA “Rīgas nami” noslēdza nodomu protokolu Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanai, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

KM izstrādātais Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta īstenošanas modelis ietver starptautiska metu konkursa izsludināšanu, būvprojekta izstrādi un būvniecību, paveicot to līdz 2029. gadam.

Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta īstenošanai par piemērotāko vietu ir atzīts Rīgas Kongresu nams.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm